Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Třetího února proběhlo v pražském TOP HOTELU vyhlášení soutěže Právník roku. Oceněno bylo celkem deset odborníků na oblast práva, hodnotily se jejich současné úspěchy i celoživotní přínos. Kromě sedmi řádných kategorií ještě tři mimořádné – Právnická síň slávy, Pro bono, Talent roku. A právě v jedné z nich uspěl Jan Sůra z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Letos se konal již dvanáctý ročník soutěže Právník roku. Vyhlašují ji Česká advokátní kancelář a Epravo.cz, záštitu převzali předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ocenění obdrželi skleněnou plastiku sv. Yva a titul Právník roku 2016.

více

Jeannette Wallsová - Skleněný zámek

Jeannette Wallsová - Skleněný zámekSkleněný zámek (v originále The Glass Castle, vydáno v New Yorku v roce 2005) byl jedním z mých náhodných výběrů v městské knihovně. Neznámá knížka zvolená po velmi zběžném prolistování, jejímž účelem měla být relaxace o víkendu na chalupě. Nečekala jsem nic složitého. A nebylo to složité, zato ale nesmírně čtivé. Možná víc než ledasjaký thriller - vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout. Tenhle příběh jednoho dětství a dospívání je totiž opravdu napínavý - jde v něm o život. Často. A neobyčejně dlouho mi po přečtení ještě bloudil hlavou.
celý článek komentářů (1)

Rhonda Byrne - The Secret (Tajemství)

Rhonda Byrne - The Secret (Tajemství)

„Držíte v rukou velké tajemství... Předávalo se z generace na generaci celé věky, vytoužené, skryté, ztracené, mnohokrát uloupené a prodané za ohromné sumy peněz. Staleté tajemství znaly vynikající osobnosti v dějinách: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein - a řada dalších, vynálezců, teologů, vědců a velkých myslitelů. Nyní se jeho poznání otevírá světu."

celý článek komentářů (0)

Josef Valenta: Scénologie krajiny. Krajina – cesta ven/dovnitř a zase zpátky

Josef Valenta: Scénologie krajiny. Krajina – cesta ven/dovnitř a zase zpátkyKrajina je scénou, v níž jsme loutkami, ale i scénou, kterou můžeme sami přímo ovlivňovat tím, že se podílíme na jejím realizování. Vnímejme ji tedy jako prostor, který zasahuje do nás a my zasahujeme do něj. Tyto vnější zásahy přírody, do lidských osudů a naopak zásahy lidských rukou do přírody, byly reflektovány z mnoha stran, zachyceny v krásné i odborné literatuře a v neposlední řadě i v příbězích skutečných životů. Zamysleme se však nad tím, jakým způsobem se může krajina, kterou procházíme, otiskovat „dovnitř" člověka.
celý článek komentářů (0)

Slečna Marplová - detektiv ozbrojený pletacími jehlicemi. Proč čteme detektivky?

Slečna Marplová - detektiv ozbrojený pletacími jehlicemi. Proč čteme detektivky?Karel Gott zpívá v jedné písni: „James Bond, jako James Bond chtěl bych si zkusit jednou žít", já však říkám: chtěla bych být jako slečna Marplová! Slečna Jane Marplová je hlavní postavou řady detektivek známé britské spisovatelky Agathy Christie (1890-1976). Co nás na této svérázné staré dámě a jejích skvělých detektivních schopnostech láká?
celý článek komentářů (0)

Jana Heffernanová - Příběh cesty na Sever

Jana Heffernanová - Příběh cesty na SeverS tvorbou paní Jany Heffernanové jsem se poprvé setkala někdy v druhé půlce devadesátých let. I když je pravda, že její kniha Tajemství dvou partnerů (vyšla v roce 1995, podruhé byla vydána v roce 2008), tenkrát zajímala spíš mého tehdejšího přítele než mě. Teď, po letech, jsem došla k tomu, že si ji rozhodně musím znovu opatřit a přečíst. O čem je? Ve zkratce o lidské duši a o snech.
celý článek komentářů (3)

Julie Powellová – Julie&Julia (Můj rok nebezpečného vaření)

Julie Powellová – Julie&Julia (Můj rok nebezpečného vaření)Od knihy Julie&Julia (Můj rok nebezpečného vaření) jsem toho mnoho nečekala. Vlastně si většinou podobný druh literatury ani nepůjčuji. Knížky podle filmu, nebo spojené s úspěšným filmem, mě nikdy moc nezajímaly. Fotky z „trháku" s Meryl Streepovou na obálce mají asi přilákat čtenáře, ale na tohle mě nedostanou, myslela jsem si. Notabene když jsem film neviděla. Pak jsem ale přece jen znejistěla, protože mi bliklo hlavou, že by to celé snad mělo být hlavně o vaření?!
celý článek komentářů (1)

Mark Haddon – Problémové partie

Mark Haddon – Problémové partieProblémové partie (v originálu A Spot of Brother, vydáno v roce 2006) jsou pro mě nejlepší knihou loňského roku. Čtivý, zneklidňující příběh o všedních, komických, smutných až děsivých věcech, u kterého jsem několikrát vyprskla hlasitě smíchy, mě prostě nadchl. Že to nejde dohromady? Jenže anglickému spisovateli Marku Haddonovi jde dát dohromady spousty věcí. Spousty překvapujících věcí.
celý článek komentářů (0)

Jak jsem přišel na svět

Jak jsem přišel na světZa tuhle knížku pro děti od Kateřiny Janouchové s roztomilými ilustracemi Mervi Lindman (prvně vyšla ve Stockholmu roku 2004, u nás v roce 2006) jsem opravdu vděčná. Přestože ji našel pod stromečkem můj mladší syn, ušetřila spoustu práce mně.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.