Fotopast chytí škodnou při činu

Fotopast chytí škodnou při činu

Příběhů o tom, jak lidé dlouho pátrali, než zjistili, co se v noci děje na jejich pozemku a s jejich majetkem, je poměrně dost. Jeden z mých oblíbených je o jednom včelaři, který měl úly rozmístěné na okraji lesa. Když se mu několikrát po sobě stalo, že medové plasty zmizely, rozhodl se držet dozor nad svými včelami fotopastí. Zprvu se nic nedělo, až jedné noci byl při činu vyfocen medvěd. Vybíral úly jako svou ledničku. Fakt je ten, že nejen v přírodě se děje mnoho zajímavých věcí, když spíme.

více

Kdo nemá rád vůni čerstvě posečené trávy? Včely!

Kdo nemá rád vůni čerstvě posečené trávy? Včely!Vůně čerstvě posečené trávy, jedna z nejkrásnějších vůní. Asi by se na tom shodla většina lidí. U jiných libých vůní by už patrně konsenzus nepanoval - ne každý má rád například vůni čerstvě vymalovaných zdí nebo vůni kávy. Ale ono ani s tou čerstvě posečenou trávou to nebude tak snadné. Ne pro každého je to příjemně dráždivé aroma - jako například pro včely.
celý článek komentářů (0)

Potřeby pro psy a kočky aneb Dopřejte svým chlupatým mazlíčkům to nejlepší!

Potřeby pro psy a kočky aneb Dopřejte svým chlupatým mazlíčkům to nejlepší! Každý, kdo má doma psa nebo kočku, ví, že základem spokojeného a dlouhého života je správné krmivo. Kromě toho si taky musí mít pejsek či kočička s čím hrát, a od toho jsou tady gumové míčky, myši a spousta dalšího. Chovatelské potřeby, které by měl mít doma každý majitel jednoho z těchto dvou zvířat, by měly zahrnovat vše od krmiva, hraček, pelíšků po misky a přepravky.
celý článek komentářů (1)

Jak vybrat psí cvičák. Jakými kritérii byste se měli řídit?

Jak vybrat psí cvičák. Jakými kritérii byste se měli řídit?Co by měl mít pejskař na paměti, když si vybírá psí cvičák? Zejména to, že jakkoli se tomu říká psí cvičák, je to v první řadě cvičák pro páníčky. Nejdříve budete muset „zkrotit“ a vychovat sebe, abyste mohli dobře vést svého psa a učit ho jak základní poslušnosti, tak i veselým kouskům.
celý článek komentářů (2)

Mám psa. Jsem pejskař?

Mám psa. Jsem pejskař?Mám psa. Jsem pejskař? Tuhle otázku jsem si začala klást hned po pár dnech, kdy jsem si pořídila psa. Předtím mě totiž ani nenapadlo, že pořízením psa si pořizuji i ostatní pejskaře a že sama se budu muset s vlastním pejskařstvím identifikovat a vyrovnat.
celý článek komentářů (0)

Beringie - nová chlouba brněnské ZOO

Beringie - nová chlouba brněnské ZOOJako Harry Potter a jeho přátelé se mohou cítit děti i dospělí v brněnské ZOO. Potterova sněžná sovice Hedvika jim tam létá přímo nad hlavou! Prostornou voliéru, do které smí návštěvníci přímo vstoupit, sdílí tito majestátní severští ptáci společně s polárními liškami. Před pár dny otevřená expozice Beringie, jejíž součástí voliéra s bílými sovami je, však nabízí daleko více atrakcí.
celý článek komentářů (0)

Oblečky pro psy – paráda nebo nutnost?

Oblečky pro psy – paráda nebo nutnost?Dříve byl pejsek v oblečku raritou a všichni se za ním i za jeho pány pobaveně či s úšklebkem otáčeli. Dnes však patří oblečky pro psy k obvyklé výbavě většiny chovatelů a jejich čtyřnohých mazlíčků. Může za to jednak móda a módní trendy, které se z lidí přesunuly také na psy, ale především vysoká obliba trpasličích a hladkosrstých plemen, která jsou v zimě více náchylná k onemocnění a nachlazení. Proto bez oblečení pro psy ani ránu!
celý článek komentářů (0)

Co dát zvířatům pod stromeček?

Co dát zvířatům pod stromeček?O Vánocích dáváme dárky těm, na kterých nám záleží a které milujeme. Kromě nejbližších lidí, jako jsou rodiče, sourozenci, partneři, děti a přátelé se však hluboko do našich srdcí zapisují i naši zvířecí miláčci. A vůbec nezáleží na tom, jedná-li se o psa, kočku, fretku, křečka, želvu, koně nebo třeba rybičky či sklípkana. Čím potěšit zvířata na Vánoce?
celý článek komentářů (0)

Fretka jako domácí mazlíček

Fretka jako domácí mazlíčekStalo se vám někdy, že jste procházeli po ulici a zarazilo vás, jak prazvláštně vypadal ten „pejsek" na vodítku naproti přes ulici? Šli jste blíž a zjistili, že je to fretka? Nejedná se o nic neobvyklého. Fretka je totiž oblíbeným domácím mazlíčkem, jehož milovníků stále přibývá. Chcete-li zjistit něco blíže o této roztomilé šelmě z čeledi lasicovitých, pusťte se do čtení následujících řádků.
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.