Fotopast chytí škodnou při činu

Fotopast chytí škodnou při činu

Příběhů o tom, jak lidé dlouho pátrali, než zjistili, co se v noci děje na jejich pozemku a s jejich majetkem, je poměrně dost. Jeden z mých oblíbených je o jednom včelaři, který měl úly rozmístěné na okraji lesa. Když se mu několikrát po sobě stalo, že medové plasty zmizely, rozhodl se držet dozor nad svými včelami fotopastí. Zprvu se nic nedělo, až jedné noci byl při činu vyfocen medvěd. Vybíral úly jako svou ledničku. Fakt je ten, že nejen v přírodě se děje mnoho zajímavých věcí, když spíme.

více

Máme doma strašilku

Máme doma strašilku
Pokud uvidíte na návštěvě u známých akvárium plné větviček, nelekněte se, když se některá z těchto „rostlin“ pohne. Nestojí před vámi žádná magická hádanka, vaši přátelé jsou jen nadšenými chovateli strašilek! Vše, co je důležité vědět o strašilkách a jejich chovu se dozvíte v následujících řádcích.
celý článek komentářů (0)

Přírůstek do rodiny aneb Jak přivítat štěně

Přírůstek do rodiny aneb Jak přivítat štěně

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Vnáší totiž do jeho života mnoho krásného, je mu věrným ochráncem, roztomilým mazlíkem i zdatným pomocníkem. Přesto péče o psa vyžaduje spoustu trpělivosti, času a peněz. Od pelíšku počínaje, výcvikem konče. Jak se tedy na takový náročný přírůstek připravit?

celý článek komentářů (0)

Péče o akvárium

Péče o akvárium
Dobíjet baterky může každý z nás jiným způsobem. Někdo sportem, jiný četbou nebo sledováním televize. Neexistuje ale lepší nabíječ energie než stará dobrá příroda. Co ovšem dělat, když je venku deštivé a nevlídné počasí? Stejně uklidňující pohled jako na zeleň stromů si můžete dopřát, pořídíte-li si domů akvárium s rybičkami. Fascinující svět tropických ryb a kompozice rostlin vám poskytne uklidnění a relaxaci.
celý článek komentářů (2)

Křečík džungarský

Křečík džungarský
Sametová šedá srst, černý pruh na hřbetě a zvídavé oči jako dva korálky – to je křečík džungarský, miniaturní domácí mazlíček, nad jehož roztomilostí se budete rozplývat dennodenně.
celý článek komentářů (0)

Krmení - psi i kočky ocení

Krmení - psi i kočky ocení
Máte-li doma mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku, jistě víte, jak váš miláček nadšeně prahne po čemkoli k snědku. Ovšem ne všechny dobroty vašemu „chlupáčovi“ prospějí. Hledáte-li informace o tom, jaká strava je pro vašeho mazlíčka ideální, kdy krmit a čím, rozhodně nevynechejte následující řádky.
celý článek komentářů (0)

Akvárium a péče o něj

Akvárium a péče o něj Proč zrovna rybičky? Představte si dokonale zařízené tropické akvárium. Na pozadí korálových útesů plavou ty nejexotičtější druhy ryb, jaké jen může vaše fantazie vykouzlit. V průzračné vodě jsou k vidění cichlidy, tetry i tlamovci a ty pestrobarevné reje rybek v zeleni rostlin zkrátka učarují. Vydrželi byste se dívat na podmořský život vašich rybek hodiny. Balzám na nervy, řekli byste.
celý článek komentářů (0)

Pomelo - ovocný hit sezóny

Pomelo - ovocný hit sezónyJistě jste v poslední době zaznamenali na trhu velké kulaté ovoce podobné grepu. Zprvu jste je možná ignorovali, jako všechno ostatní exotické ovoce, jehož hvězda na krátký čas zablikala a poté opět zmizela v temnotách. Pak ovšem nabyla vrchu vaše zvědavost, okusili jste jednou a už jste na něj nedali dopustit. S pomelem je tomu zkrátka jinak. Jeho hvězda stoupá výš a výš. A česká veřejnost si tento druh ovoce jednoduše zamilovala.
celý článek komentářů (0)

Co sypat ptáčkům do krmítek?

Co sypat ptáčkům do krmítek?Nasypat ptáčkům uprostřed zimy něco na přilepšenou je obvyklá praxe snad od doby, kdy si lidé uvědomili, že jsou součástí přírody. Když je všude venku jenom sníh a rtuť teploměru se pohybuje již několik týdnů pouze pod nulou, nemají volně žijící ptáci kde shánět potravu, a proto se vděčně slétávají na zahrady či balkóny, kde je pro ně v krmítkách nějaký ten zob připravený. Věděli jste však, že ne každé jídlo zpěváčkům prospívá a někdy jim dokonce může i ublížit?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.