EzyRoller – ani koloběžka, ani kolo

20.12.2011 | autor: Redakce PŽ

EzyRoller – ani koloběžka, ani kolo Co je to EzyRoller? K představení této jezdící věcičky by se hodila pohádka o Královně koloběžce, která dokáže splnit úkol krále a přijíždí učesaná, neučesaná, obutá, neobutá... EzyRoller má totiž v sobě leccos, ale zároveň není zařaditelný. Jízdu na něm si prostě musíte zkusit, pak už budete schopní alespoň v expresivních slovech toto neobyčejné vozítko popsat.

Jak se jezdí na EzyRolleru


Zkusím zážitek z jízdy na EzyRolleru popsat z vlastní zkušenosti: "To si sedneš do sedátka a má to vepředu takovou oj. Na ni položíš nohy a opravdu stačí, když jenom trochu zatlačíš na jednu stranu, pak druhou nohou zase na druhou stranu té oje a ono to díky přenášení váhy a dělání takového kývavého pohybu jede! A docela rychle! A za chvíli začneš vychytávat, že se dá taky hladce zatočit. Hůř se to vysvětluje, tohle musíš dělat tělem. Je to strašně jednoduchý a zároveň zábavný a každý, kdo na Ezy Roller sedne, z něj nechce slézt, protože na to prostě chce přijít. Protože, když už se rozjede, tak se chce taky naučit otočit a vyhnout překážce. Zvláště vezmete-li vozítko, nebo jak někteří říkají káru, někam ven na hřiště mezi více dětí, musíte za chvíli vytvořit pořadník a „minutovník", jak bude kdo dlouho jezdit, aby se děti nehádaly."

EzyRoller - pro malé i velké


Nejlepší na EzyRolleru je to, že není jen pro malé prcky. V balení jsou dva nástavce, kterými lze prodloužit oj. Na krabici je od výrobce (z Nového Zélandu) napsáno, že vozítko je pro „děti" od 95 do 200 cm. Což vlastně znamená, že je pro děti od cca tří let, větší děti, puberťáky, až případně dospělé, kteří jsou schopní splnit maximální zatížení 75 kilogramů.

Nesmím také zapomenout zmínit ruční brzdu - páčku, která je po pravé straně. Neslouží však k tomu, abyste se spustili z prudkého kopce a snažili se pomocí ní zastavit (byť i taková videa na internetu najdete). Slouží k přibrzdění nebo zastavení, například když se přibližujete k překážce a už se jí nestačíte vyhnout.

EzyRoller jezdí nejlépe na rovných, suchých plochách - beton, povrch hřišť, zpevněné lesní cesty. Na nich je princip jízdy nejúčinnější (na měkčím povrchu, např. trávníku, to jezdí logicky pomaleji).

Z Nového Zélandu až do Česka

 
Pokud vás vozítko EzyRoller zaujalo, na internetu najdete mnohá videa, abyste viděli, jak to vypadá v praxi. EzyRoller existuje i ve více barevných provedeních. Na EzyRolleru se jezdí na mnoha místech naší zeměkoule, v roce 2011 už zavítal i k nám do Čech, takže třeba vám padne do oka jako originální (nejen) vánoční dárek.
PS: Je skladný a dá se postavit i ke stěně.


Eva Slejšková (více o ní zde)

Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Dana Stará Neregistrovaný | 2012-01-18 14:19:05
Už jsem na tom viděla jet u nás na sídlišti jednoho klučinu a vypadalo to zajímavě. Přemýšlím že to pořídím i našemu Lukáškovi.
Hodnocení: 0
Vložil: Dejv Neregistrovaný | 2012-01-04 20:44:05
Hej to je bonba!
Hodnocení: 0
Vložil: Renata Neregistrovaný | 2011-12-21 13:04:48
To je opravdu zajímavá vychytávka! Díky za tip!
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.