Medová masáž - dopřejte si relax i detoxikaci organizmu!

12.9.2011 | autor: Redakce PŽ

Medová masáž - dopřejte si relax i detoxikaci organizmu!Cítíte-li se unavení, vystresovaní či přepracovaní, je občas dobré dát si prostě pauzu. Někteří lidé dávají přednost aktivnímu odpočinku a pro ty zbylé, kteří mají rádi opravdový relax a klid, je dobrým tipem masáž. To pravé uvolnění můžete zažít například při medové masáži. Vyzkoušejte její léčebné účinky i vy!

Detoxikace organizmu

Medová masáž dostane z vašeho těla pryč nejen napětí a stres, ale také toxiny nahromaděné například špatnou životosprávou nebo třeba kouřením či užíváním léků. „Aby měla detoxikace správný účinek, měla by se tato masáž provést nejméně třikrát za sebou, v intervalu asi tří týdnů," radí zkušená masérka Lucie Chylíková. Pročištění těla můžete napomoci pravidelným pitím čisté vody, bylinných čajů a vyváženou stravou.

Dále vám medová masáž může pomoci při obtížích, jako je deprese, stres, únava nebo pokud trpíte poruchami spánku. Je vhodná pro lidi se sníženou imunitou či klesající vitalitou.

Jak medová masáž probíhá?

Při medové masáži se na pokožku nenanáší žádný masážní olej, pouze čistý přírodní med. Med by měl být vybrán z oblasti, kde dotyčná osoba žije, tedy rozhodně ne zahraniční. Ideální je, pokud má masér med přímo od včelaře z dané oblasti. Med se nejprve nanese na pokožku a rovnoměrně rozetře. Poté se postupně „vklepává" do pokožky. Masér vás masíruje krouživými pohyby, dokud se nevytvoří žvýkačkovitá hmota, která v případě silně zaneseného těla v některých místech zbělá. Med se poté omývá a nanáší se pak ještě dvakrát. Můžete si ještě dopřát také medový zábal, kdy vás med bude příjemně hřát a vy se dokonale zrelaxujete.

Na co si dát při medové masáži pozor

Pokud jste na masáži poprvé, odborník by o tom měl v každém případě vědět. Měl by tomu masáž uzpůsobit a v žádném případě by vás při masírování nemělo nic bolet. Masáž by měla být uvolňující a příjemná. Medovou masáž by neměl zkoušet nikdo, kdo má alergii na med a včelí produkty, a dále lidé s infekčními nemocemi.

Příznivé zdravotní účinky medu

A proč je právě medová masáž tak zdravá? Po více než dva a půl tisíce let je med považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Bakterie ničí díky vysokému obsahu cukru. Med má dále nízký obsah vody (přírodní neupravený med obsahuje 14-18% vody), a proto se v něm nemůže množit prakticky žádný organismus. Nejznámější využití medu je například při onemocnění dýchacích cest, ale užívá se i jako prevence, protože účinně posiluje naši imunitu, zásobuje nás vitaminy a minerály a také antioxidanty. Dokonce bylo zjištěno, že antioxidanty obsažené v medu působí preventivně proti rakovině tlustého střeva!

Med léčí naši kůži

Med je po tisíciletí využíván pro své antibiotické účinky, to ovšem platí i pro vnější užití. Využívá se pro špatně se hojící poranění kůže, na léčení vředových onemocnění kůže, urychluje hojení popálenin, omrzlin či proleženin a regeneruje například suché rty. Med postižené místo dezinfikuje, je tedy protizánětlivý. Mimo jiné ale také díky svému složení naši kůži hydratuje a vyživuje. Dopřejte si tedy medu všemi možnými způsoby - jisté je, že neprohloupíte. 

Pokud chcete sobě či svým blízkým dopřát tuto očisťující a uklidňující proceduru, prozkoumejte na internetu možnosti ve vašem okolí. Anebo se můžete inspirovat na stránkách Zlatá rybka, kde si určitě vyberete!


Květa Marvanová

Foto: www.zdravie.mojabystrica.sk



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.