Co jsou magnety NeoCube? Magnetická stavebnice pro relax

5.5.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak si uvolnit hlavu, posílit kreativitu a procvičit prsty? Pomocí malých magnetických kuliček, které jsou součástí magnetické stavebnice, hlavolamu NeoCube. Je jich v ní 216 a můžete je poskládat do velké koule, kostky, pyramidy i mnoha dalších tvarů včetně motorky, diamantu, kaktusu, androida nebo třeba malé kapesní WC mísy. Podívejte se a vyzkoušejte to také.

Magnetická stavebnice NeoCube, to je 216 silných neodymových magnetů, magnetických kuliček. Když si stavebnici pořídíte, přijde vám v pěkné dóze a magnety jsou složené do tvaru krychle.

Jenže když si s magnety začnete hrát, dá potom dost zabrat zjistit, jak magnetické kuličky složit do tvaru kostky.

2D a 3D tvary z neodymových magnetů

Z magnetické stavebnice NeoCube se dají složit placaté dvojrozměrné obrazce, ornamenty. Těmi doporučujeme začít. Nejlepší je nejprve skládat magnetické kuličky k sobě do tvaru řetízku. Pak můžete několik řetízků po délce secvaknout, čímž vznikne magnetický pásek.

6 × 6 × 6 kuliček a magnetická krychle je na světě

Sestavíte-li magnetické kuličky do počtu 6 × 6 kuliček, vznikne z nich čtverec. Pokud takových čtverců naskládáte na sebe více, je z nich nejprve kvádr a nakonec krychle o rozměru 6 × 6 × 6 kuliček. Přesně taková, v níž vám magnetický hlavolam dorazil z e-shopu. NeoCube seženete třeba na webu Unimagnet.cz, kde mají k dispozici i různé barvy magnetické stavebnice.

Kuličky magnetického hlavolamu mohou být černé, postříbřené, ale i pozlacené nebo různě barevné. K dispozici jsou také náhradní magnetické kuličky, pokud se vám některá ztratí.

Co dělat, když u sebe kuličky nedrží?

Jak postupovat, když u sebe nechtějí magnetické kuličky držet nebo se od sebe dokonce odpuzují? Zkuste je trošku pootočit, aby se k sobě natočily opačnými magnetickými póly. Pak už u sebe budou držet dobře.

NeoCube vymyslel prodavač

Vynálezcem magnetické stavebnice NeoCube je, podle dostupných zdrojů, Američan Christopher F. Reda. Vytvořil ji v roce 2007, když mu bylo 25 a byl prodavačem v Pensylvánii.

Protože často ztrácel kovové propisky, použil k jejich přicvaknutí ke košili silné magnety. Často si s nimi hrál a postupně z magnetických kuliček sestavoval různé tvary.

Nakonec vymyslel celou stavebnici a teď si ji můžete pořídit také. Z NeoCube se dá sestavit takřka nekonečné množství tvarů, ornamentů, geometrických obrazců a to i prostorových.

Více barev magnetické stavebnice pro vícebarevné skládání

Když si pořídíte více barevných variant magnetické stavebnice, můžete je skládat do vícebarevných objektů. Je to fajn pro relaxaci a chvíle volna. Na skládání se totiž musíte soustředit, čímž uvolníte mysl od každodenních starostí nebo pracovních záležitostí.

Je to také příjemná změna pro prsty, posílíte si je. To se hodí hlavně v době, pokud píšete už jen na mobilu nebo klávesnici počítače.

Tip: Vyzkoušejte magnetickou stavebnici z malých kostek UniCube

Zároveň skládání objektů z magnetických kuliček procvičuje vaši kreativitu a prostorovou představivost. Vyzkoušejte a uvidíte, je to zábava.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.