Naučte se pracovat na svém vnitřním klidu. Jak na to?

9.10.2018 | autor: Redakce PŽ

Díky práci na svém vnitřním klidu můžete předejít psychickému zhroucení. Úspěch v této cestě přitom závisí především na tom, jak jste ochotní vytrvat i přes její obtížnost.

Uvědomte si, že nejdůležitější jste vy sami

Vždy stavte sami sebe na první místo. Za žádných okolností nepřebírejte za ostatní jejich odpovědnost za pocity, myšlenky a činy. Sami pro sebe chtějte to, co byste chtěli pro vašeho milovaného člověka. Nemyslete si, že jde o sobeckost a ego. Jedná se spíše o znak zralosti a vědomosti.

Neustále o sebe pečujte. Jen ten, kdo umí dostatečně pečovat o sebe, dokáže efektivním způsobem pomoct druhým. V životě každého z nás neexistuje nějaké objektivně správné řešení a cesta. Jde tedy spíš o naše vlastní rozhodnutí a štěstí.

Ujistěte se, že to, co děláte, má smysl

Zeptejte se sami sebe na otázku, co v životě skutečně chcete. Jen člověk, který doopravdy zná své sny a vize, může dosáhnout jejich naplnění. V životě každého z nás je opravdu jen minimum věcí, které dělat skutečně musíte. Zamyslete se proto, které z nich opravdu jsou v souladu s vaší životní cestou.

TIP: Kurzy rozvoje osobnosti vám pomohou s prací na sobě samém. Osvojte si užitečné komunikační a řídící dovednosti.

Čas od času se zastavte a zamyslete se nad tím, kolik věcí jste v životě již dokázali. A co všechno jste se naučili. Pravidelně si uvědomujte, na co všechno můžete být ve svém životě vděční a hrdí. Každý člověk si nese svoji vlastní odpovědnost za své štěstí.

Podporujte se vzájemně

Již od pravěku jsme žili v tlupách. Lidé jsou zvyklí na to si vzájemně pomáhat a podporovat se. Je úleva, když si můžete říct o pomoc v případě, že padáte na pusu. Nebo pomoct někomu, kdo je v nouzi.

V hloubi duše každý z nás ví, že sdílená radost je mnohem větší. A že bolest je naopak menší, pokud existuje někdo, komu se můžeme vyplakat na rameni. V tlupě se zkrátka lidem existuje mnohem lépe.

Všímejte si svého těla

Tělo s námi komunikuje prostřednictvím nejrůznějších signálů. Pokud vás například něco bolí, je třeba se zamyslet nad tím, co potlačujete. Pamatujte na správné stravovací návyky a dostatečné množství spánku. Myslete na to, že pravidelná dovolená vašemu organizmu opravdu prospěje.

Každý den si vyhraďte chvilku, při které se zastavíte. Položíte dlaně na své břicho a budete jen dýchat. Při tomto cvičení se snažte věnovat plnou pozornost pouze svým dlaním, které se pohupují v rytmu vašeho dechu.

Zajímejte se o ostatní

Pokud chcete, aby se lidé zajímali o váš život, musíte se i vy zajímat o ten jejich. Abyste měli vztahy jdoucí do hloubky, je třeba jim věnovat svůj čas a zaujetí. Protože čím víc toho dáte, tím víc toho v této oblasti také dostanete.

Zeptejte se sami sebe, jakou hodnotu mají vztahy ve vašem životě. A jakou hodnotu chcete, aby tyto vztahy měly v budoucnosti.

Absolvujte některý výcvik koučů a naučte se v praxi používat obrovské množství technik. Tyto výcviky představují ideální nástroj pro vás osobní rozvoj.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.