Izolace sauny je nezbytným krokem při její realizaci

7.7.2016 | autor: Redakce PŽ

Izolace sauny je nezbytným krokem při její realizaci

Při realizaci sauny nebo parní kabiny je nesmírně důležitý nejen výběr materiálu pro výrobu sauny a topidla, ale rovněž její izolace. Bez ní se totiž bude vyrobené teplo neustále ztrácet a rozhodně se nemůžete těšit na úsporný provoz.

Co se stane, když saunu správně nezaizolujeme?

Při nedostatečné izolaci se může stát, že saunu vůbec pomocí kamen nevytopíte, a pokud ano, bude to na úkor vysoké spotřeby energie a snížení životnosti konstrukce. Správě zaizolovanou saunu rychleji vytopíte a dosáhnete vyšší teploty, co je ale rovněž důležité, pracně vybudovaná sauna nebude rychle degradovat. Izolace je zkrátka potřeba. Jakou zvolit?

Minerální vata

Izolace sauny minerální vatou se využívá poměrně často. Jde o materiál z čediče, nehořlavý, zdraví nezávadný, ovšem nasákavý, tudíž je potřeba jej pokrýt hliníkem, aby se tento nedostatek eliminoval. Poslouží k tomu alu folie do sauny a mezery mezi vrstvami folie se zalepí alu páskou do sauny. Jelikož je minerální vata do sauny nejodolnější formou zaizolování, využívá se i v komerčních prostorách s mnohahodinovým provozem.

PUR desky

Další variantou jsou PUR desky. Jedná se o desky z tvrzeného polystyrenu, jejichž vrstva je ve finále oproti minerální vatě dvakrát tenčí při zachování stejných izolačních vlastností a má i nižší váhu. Potřeba je také izolace alu folií, ta už ale bývá na desce z výroby. S těmito deskami se pracuje velmi pohodlně, snadno se řežou na požadovaný rozměr i v případě atypických tvarů. Pro mezery mezi deskami je rovněž potřeba alu páska do sauny.

Desky Sauna-Satu

V roce 2016 přibyla novinka tzv. Sauna-Satu. Jedná se o speciální PUR desky, které rovněž umožnují úsporu prostoru místo 60mm pouze 30mm.

Kde izolaci pořídit

Pokud tedy realizujete saunu, dobře si zjistěte vše o problematice její izolace, abyste pak nebyli rozčarování z výsledku. Pomůže vám specializovaný dodavatel technologií a materiálu pro sauny sauna.cz, vše potřebné zakoupíte na stránce https://www.sauna.cz/izolace-saunyAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.