Vybírejte vhodné barvy do vašeho interiéru

20.7.2013 | autor: Marie Baxová

Vybírejte vhodné barvy do vašeho interiéru

Dávno jsou pryč doby, kdy zdi vašeho domova zkrášloval pouze váleček či tapety. Moderní doba si žádá své a tak je tomu i v interiérech. Jaké jsou vhodné barvy do vaší ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje.

Kuchyně je srdcem domova

Jelikož v této místnosti pobývají častěji ženy než muži, i ony nejčastěji vybírají vybavení ale i barvy zdí, které budou ladit ke kuchyňské lince. Prostředí kuchyně má být příjemné a má navodit chuť k jídlu. Jaké barvy jsou zde vhodné a jaké nikoliv?

Tradiční dobrá bílá

Bílá barva se někomu může zdát nudná, ale stále patří mezi TOP barvy i co se týče kuchyně. Hodí se totiž ke všem materiálům, od kovu, dřeva i plastu. Bílá působí uklidňujícím a romantickým dojmem, je čistá, elegantní, navazuje pozitivní energii a opticky zvětšuje místnost.

Teplé barvy

Dalšími barvami, které se hodí na zdi kuchyně jsou oranžová, žlutá, červená i zelená. Tyto barvy působí teple a útulně. Nedoporučuje se však dávat tyto barvy na všechny zdi ale je lepší kombinovat s již zmíněnou bílou.

Nevhodnými barvami jsou modrá, hnědá, šedá a všechny tmavé nebo křiklavé odstíny.

Tip: Nikdy nemalujte strop barevně, ten vždy ponechte bílý, místnost by to zmenšilo.

Obývací pokoj

Místnost, kde se schází rodina a kam si zvete přátelé musí působit kladně, útulně a navazovat dobrou náladu. Řiďte se stylem nábytku, ale vězte že i ke starožitnému nábytku stejně jako k modernímu se hodí barevné zdi.

Do obýváku se doporučují opět teplejší odstíny, které zvedají náladu a působí klidným dojmem. Vhodné jsou světlé odstíny žluté, oranžové, lila a teplé odstíny zelené.
Opět můžete použít i bílou barvu, která je nadevše a dá se skvěle kombinovat.

Tip: Stěny obývacího pokoje ponechte bílé a hlavní stěnu vymalujte barevně, třeba červeně.

Aby se dobře usínalo - ložnice

I když ložnici využíváte jen jako místnost na spaní přesto je to vaše intimní místo, kde se musíte cítit dobře a hlavně se vám tam chce usínat.

Do ložnice vybírejte barvy studené, můžete zvolit odstíny modré, které chladí, zelené, fialové, šedé, které prostor opticky zvětšují. Pokud chcete prostor zmenšit, vybrat můžete i odstíny teplé a to červené, žluté, oranžové i hnědé.

Stěny mohou být všechny barevné anebo je zde opět vhodná kombinace s bílou barvou.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: No nevim Neregistrovaný | 2013-07-23 10:30:24
Já mám obývák s kuch. koutem komplet lososový a ložnici zelenou a líbí se mi to. Ale strop mám všude bílý.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.