Jak koupit bydlení za příznivou cenu

16.6.2016 | autor: Redakce PŽ

Stále čekáte na chvíli, kdy se budete moct přestěhovat do vlastního? Každý člověk je spokojenější v bytě nebo domě, který mu opravdu patří, někteří jsou ochotní se kvůli tomu zadlužit třeba na dlouhých třicet let. To však není nutné, stačí jen vědět, kde se dají nemovitosti nakoupit za nižší ceny.

Vůbec nejhorší volbou, kterou si můžete při koupi nového bydlení vybrat, je realitní kancelář. Realitka si samozřejmě nechá tučnou provizi, a tak budete platit víc, než by bylo nutné. Koupě napřímo od prodávajícího může být docela riziková, obzvlášť pokud se do situace neangažuje někdo, kdo tomu rozumí. Úplně nejvýhodnější možností je dražba nemovitostí.

Vydražit dům může každý

Dražba není jen událostí pro bohatou smetánku, běžně se tam objevují také byty a domy, na které finančně dosáhne každý průměrný člověk. Ceny se pohybují většinou ve 2/3 skutečné tržní hodnoty, a pokud se nějaký objekt nemůže dlouho prodat, klesne jeho hodnota ještě níž (třeba až na polovinu). Nejlepší na tom je, že zúčastnit se takové dražby dnes není vůbec těžké. Jde to dokonce přes internet.

Jdeme to vyzkoušet

Výborné informace pro začátečníky jsou uvedené na webu www.drazba-nemovitosti.com. Hned na hlavní stránce uvidíte, že nemovitosti (domy, byty, garáže, pozemky, …) jsou tam dražené za opravdu příznivé ceny, za které je jen tak někde neseženete. Není v tom žádný podvod, jedná se o regulérní exekuční dražby. Všechny objekty mají stanovenou cenu a přiložený je znalecký posudek s podrobnými informacemi.

Na webu je také dobrý popis toho, jak taková dražba probíhá. Podle jejich rad existují veskrze dvě možnosti. Buď se vydáte v určený čas na určené místo a budete přítomni osobně, nebo sednete k počítači a vyřešíte to z domova přes internet. Elektronicky je to samozřejmě jednodušší, ale potřebujete více vyřizování včetně například ověření totožnosti.

Web vás přehledně provede celým procesem dražby až k úspěšné koupi vašeho nového domova. V domě, kvůli kterému se nezadlužíte na dlouhá desetiletí dopředu, se vám bude bydlet určitě dobře.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: nbb Neregistrovaný | 2016-07-05 09:45:09
jjkjhh
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.