Plánujete rekonstrukci? Prvně přemýšlejte nad novým komínem

10.4.2019 | autor: Redakce PŽ

Stejně jako například střecha, tak i takový komín patří k nenahraditelným součástem rodinných domů. Pokud plánujete rekonstrukci svého obydlí, neměli byste zapomínat ani na modernizaci komínu. Současný trh je vskutku rozmanitý a nabízí se vám hned několik praktických řešení. V následujících řádcích vám je představíme trochu podrobněji.

Vybrat komín není nic jednoduchého, neboť by měl disponovat takovými vlastnostmi, aby nedocházelo k tepelným ztrátám. Stejně tak na komínu závisí provozní bezpečnost a účinnost topného systému.

Nerezové komíny

V posledních několika letech se do popředí úspěšně prodírají nerezové komíny. Předností takové varianty je, že nepotřebujete žádný nosný základ, jako je tomu u klasických zděných alternativ. Komín z nerezového materiálu se jednoduše ukotví ke zdi, fasádě, respektive jiné konstrukci. Komíny jsou vyrobené z vysoce kvalitního a odolného plechu, jenž slibuje vskutku dlouhou životnost, tudíž se nemusíte bát toho, že byste za pár let museli komín zase měnit.

Vložkování komínů

Ve světě bydlení hrají prim spotřebiče na tuhá paliva, tedy konkrétně na uhlí a pelety. Jestliže takové zařízení máte doma i vy, případně plánujete jeho pořízení, zvažte i službu vložkování komínů. Používají se k tomu izostatické keramické vložky, jež zvyšují odolnost komínu. Kotle s vysokou účinností produkují spaliny, z nichž vznikají agresivní kondenzáty, proti nimž má vyvločkování působit.

V případě, že hledáte specialistu, který nabízí komínové vložky, nerezové komíny a další služby spojené s komíny, obraťte se na společnost CIKO. Působí po celé České republice, přičemž v každé části má obchodní zástupce, kteří s vámi projednají všechno potřebné a navrhnou optimální řešení. Podívejte se tedy do pestrého produktového portfolia, určitě si z nabídky vyberete i vy.

Při rekonstrukci nebo zcela nové výměně komínu jistě oceníte kvalitní střešní lešení, díky kterému můžete jednoduše a především bezpečně manipulovat ve výškách. Pokud se tedy do oprav pouštíte sami, zajistěte si lešení z půjčovny. V případě, že se obracíte na specialistu, předem si zjistěte, jestli lešení vlastní nebo je potřeba ho zajistit z vaší strany.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.