Pořiďte si dobrou betonovou jímku. Vyřešíte problémy nejen s odpadními vodami

7.6.2019 | autor: Redakce PŽ

Jímka je nádoba, která může sloužit mnoha účelům. Existují jímky plastové a betonové, ale beton přece jen poskytuje bytelnější konstrukci jímky. Právě proto jej stále častěji mnoho lidí volí a dává mu přednost před plastem. Betonová jímka navíc nemusí být ani příliš drahá. Nejvíce si asi připlatíte za případné doplňkové příslušenství, kterým může být třeba přejezdový poklop nebo bytelné litinové víko. Ani jedno ale není nutnou podmínkou.

Jímka je víceúčelová

U některých firem lze navíc získat realizaci v ceně. Doprava je obvykle v rámci ČR bude vás stát dle vzdálenosti. Pokud vás zajímá pořízení levné jímky, tak můžete zvolit některý z menších rozměrů. Nabízejí se od 4 do 12 kubických metrů a z hlediska volby velikosti záleží zejména na účelu použití. Betonová jímka totiž může řešit:

  • Odpadní vody
  • Zadržování deště
  • Vybudování sklepa

Odpady je potřeba řešit zejména tam, kde není vybudována kanalizace. Bývají to zpravidla menší obce, ale také kousek za městem můžete najít mnoho míst, kde kanalizace nevede. Zkuste třeba levné betonové jímky Liberec, kde je z ceníku patrné, že lze jímku koupit za výhodnou cenu. Pro využití jako septik doporučujeme jímky od velikostí aspoň od 7 kubických metrů. Je to praktičtější. Nebudete je muset tak často vyvážet.

Alternativní využití

Menší jímky se pak hodí pro zadržování dešťové vody. Díky tomu lze třeba výrazně ušetřit na poplatcích za vodu, protože zahradu zavlažovat z vodovodního řádu opravdu není potřeba, stejně tak splachování toalety se může obejít bez pitné vody. Využívá se jednoduše svedení dešťové vody ze střechy vašeho objektu, kde budete jímku využívat. Ta by jinak odtekla do kanalizace bez užitku. V neposlední řadě je možné díky betonové jímce vybudovat sklep. Stěny jímky jsou z pevného vyztuženého betonu, takže toho vydrží opravdu hodně a jsou velmi odolné a bytelné.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.