Věděli jste, že svůj odpad můžete také prodat?

17.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Každý člověk ročně vyprodukuje až neuvěřitelné množství odpadu. Snahou jednotlivých zemí je maximální množství odpadu dále využít. Z recyklovaného plastu, papíru, skla nebo kovů mohou vzniknout další finální produkty. Svůj odpad můžete dokonce prodat do sběrny a získat tak pár korun navíc!

V obcích po celé ČR se dnes nacházejí barevné kontejnery, které slouží k třídění odpadu určenému k recyklaci. Každé malé dítě dnes ví, že do žlutého kontejneru vhazujeme plasty, do modrého papír a do zeleného sklo. Věděli jste ale, že například papír, železo a barevné kovy je možné doručit do sběrny a dostat za ně zaplaceno?

I recyklace kovů má v České republice dlouholetou tradici. Navíc recyklací kovů šetříte životní prostředí a přispíváte ke zlevnění finálních kovových produktů. Zpracování recyklovaného materiálu je totiž energeticky mnohem méně náročné než zpracování surového materiálu.

Platby za kovy už pouze bezhotovostně

Jedinou méně příjemnou zprávou je fakt, že za kovy již ve sběrnách platbu v hotovosti nedostanete. V roce 2015 totiž začalo platit nařízení, které sběrnám zakazuje platit za vykoupené kovy v hotovosti. Pokud sběrny tuto podmínku poruší, hrozí jim pokuty až do výše 1 milionu Kč.

Pro aktuální ceny kontaktujte příslušnou sběrny

Při výkupu je pro železo cena stanovena na základě aktuálních ceníků hutí a sléváren. Pro aktuální cenové podmínky proto kontaktujte příslušnou sběrnu.

TSR Czech Republic s.r.o.

Výkupem papíru, barevných kovů a železa se u nás V ČR zabývá například společnost TSR Czech Republic s.r.o., která realizuje i další zpracování vykoupeného odpadu. Pro aktuální ceník barevných kovů stačí kontaktovat jakoukoliv pobočku.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.