Vypočítejte si, kolik budete potřebovat kamene

27.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Vypočítejte si, kolik budete potřebovat kamene

Pokud chcete stavět, můžete si objem kamene sami snadno vypočítat. V tomto článku vám ukážeme dva jednoduché vzorečky, díky nimž to zvládnete i bez kalkulačky.

Jestliže chcete vaši zahradu vylepšit o krásnou cestičku z drceného kamene, pak pro vás máme zajímavý článek. V následujících řádcích vám totiž ukážeme, jak odhadnout množství kamene, které bude pro stavbu potřebovat.

Jednoduchý vzorec

Drcená břidlice nebo kamenná dlažba z břidlice. To jsou dvě možnosti, které z přírodního kamene můžete postavit. Docela těžká volba, že? Ještě těžší je ale spočítat množství kamene, které budete potřebovat pro výstavbu vaší cesty nebo dlažby. Tedy alespoň na první pohled. Vzoreček pro výpočet totiž není tak náročný, takže si výsledek můžete snadno spočítat sami.

K tomu, abyste zjistili, kolik budete vlastně potřebovat břidlice, potřebujete délku, šítřku a tloušťku zásypu. Tyto čísla pak naházíte do vzorečku, který vypočítá objem vyhloubené díry. Všechny tyto hodnoty vynásobte mezi sebou. Ještě před tím ale převeďte všechna čísla na správné jednotky, aby vám nevyšel nějaký nesmysl.

Finální výpočet

Jakmile získáte toto číslo, máte v podstatě vyhráno. Nyní už jen stačí, kolik vlastně budete potřebovat kamene. Vynásobte výsledek váhou jednoho metru krychlového požadované frakce. Na základě tohoto výsledku pak objednejte takovou hmotnost kameniva, která vám vyjde. Nebo možná o něco více, abyste měli naprostou jistotu, že vám materiál opravdu vyjde.

A jestliže chcete vaši zahradu obohatit opravdu kvalitní drcenou břidlicí, pak pro vás máme jeden tip. Objednejte si břidlici na webu Moravskabridlice.cz. Na této stránce naleznete nejen břidlici drcenou, ale také opracovanou břidlici v podobě desek. Jestliže zakoupíte právě v tomto eshopu, získáte nejkvalitnější břidlici ve střední Evropě přímo od těžaře. To znamená, že také ušetříte.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.