Bydlení podle Feng Shui

15.3.2010 | autor:

Bydlení podle Feng ShuiPravěcí lidé hledali úkryty před nebezpečím a nevyzpytatelnou přírodou v jeskyních. Postupem času si ze stejného důvodu začali lidé stavět domy. Jejich účel se postupně měnil, až dospěl do dnešní podoby, kdy je dům nejen naším úkrytem před vnějším světem, ale také místem pohody, odpočinku a znovu nabrání sil. Dosáhnout tohoto stavu, kdy už dům není jen praktickým skladištěm s postelí, ale harmonickým prostředím, které rádi obýváme, nám pomáhá celá řada specialistů, vědců i filozofů. V současné době se velké oblibě těší staré čínské učení zvané Feng Shui nebo také Feng Šuej.

Co je to Feng Shui?

Na území dnešní Číny se Feng Shui vyvíjelo po celá staletí. Není to náboženství nebo nějaký přesně daný řád, je to zkrátka učení. Feng Shui vychází z přírody, kterou sleduje a od které se učí. V minulosti existovalo několik škol, jejichž poznatky byly různé a často vedli ke sporům. Dnešní pojetí Feng Shui názory jednotlivých škol kombinuje tak, aby byla nalezena rovnováha a z ní plynoucí harmonie. Náš život podle Feng Shui ovlivňuje tok všudypřítomné energie. Hlavní myšlenkou je udržení stavu rovnováhy vycházejícího z principů jin a jang.

Bydlení podle Feng Shui

Pozorováním přírody došli staří Číňané k tomu, zjednodušeně řečeno, že někde se žije lépe a jinde hůře. Podle principů jejich učení lze vybrat nejen místo, kde si postavíte dům, ale také určit funkce jednotlivých místností, způsob jejich vybavení a tak dále. Nejzákladnějším východiskem je rozdělení bytu podle osmi světových stran, přičemž každá představuje jiné síly, jiné stavy člověka a jiné oblasti lidského života. Svou roli hrají také základní elementy – oheň, voda, kov, země a dřevo a jejich přeměna. Tyto prvky přecházejí vzájemně jeden v druhý a tím tvoří kruh. Doplňováním těchto prvků vzniká ona zmiňovaná harmonie.

Informace výše zmíněné pouze nastiňují celou problematiku učení Feng Shui. Pokud byste doopravdy chtěli vaše bydlení realizovat podle Feng Shui, máte dvě možnosti. Buď si sami nastudujete celou filozofii, nebo využijete služeb odborníků. Ti vám pomohou při výběru místa, kde si postavíte dům, uspořádají místnosti nebo poradí, jak vyčistit prostor plný negativních energií. 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.