Exekutorský úřad vám pomůže získat vaše peníze

12.11.2017 | autor: Redakce PŽ

Do situace, kdy vám někdo dluží peníze, se dostanete poměrně snadno. Může se to stát firmě, jíž zákazník nezaplatí fakturu, nebo mamince, když otec neplatí soudem přiznané výživné na dítě. Druhou stranu pak často vůbec nezajímá, že vám tyto finance chybí. A přesně v takových případech pomůže exekutorský úřad.

Máte i vy své finanční závazky, kvůli kterým prostě nemůžete čekat, až se druhá strana uráčí zaplatit? Je to pochopitelné. Obraťte se na exekutorský úřad, a ten vám umožní získat potřebné peníze právní cestou, přitom se vyhnete zdlouhavým soudním jednáním s nejistým výsledkem. Instituce soudních exekutorů fungují už od roku 2001 a jejich úkolem je právě pomáhat s rychlým vymáháním pohledávek.

Jak získat své peníze?

Nejdříve se obraťte na konkrétního exekutora. Můžete kontaktovat třeba exekutorský úřad Ostrava, kde působí Mgr. Pavla Fučíková, nebo kterýkoliv jiný. Místní příslušnost zpravidla není až tak důležitá, mnohé instituce působí celorepublikově, a výběr je tedy pouze na vás. Exekutor na základě dostupných informací posoudí celou záležitost, úspěšnost, náklady spojené s výkonem i časovou náročnost. Domluví se s vámi a poté společně podáte návrh na exekuční řízení.

Pak přijde řada na soud. Ten má 15 dní na to, aby rozhodl. Pokud se mu bude zdát nařízení exekuce oprávněné, máte vyhráno. Na řadu přichází exekutor, a ten už se o vše postará.

Stojíte na druhé straně bariéry?

Exekutor Ostrava vás zachrání i v případě, že stojíte na druhé straně celé situace – jste tím dlužníkem, jemuž hrozí exekuce. Na exekutorský úřad se můžete přihlásit k dobrovolné exekuci majetku, podají vám zde také důležité informace týkající se oddlužení.

Ať už jste zadlužení, vaše firma se musí potýkat s nesplacenými pohledávkami a kvůli tomu nemá na výplaty nebo vám neplatí bývalý manžel výživné na dítě, nebojte se s tím začít něco dělat. Exekutorský úřad vám pomůže.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.