Jak udržet váš domov čistý a krásný

7.12.2023 | autor: Redakce PŽ

Čistý domov zahrnuje víc než jen pravidelný úklid, je to vizitka našeho životního stylu. Aby byl váš domov nejen čistý, ale i krásný, měli byste si osvojit účinné metody úklidu všech jeho částí, zejména koupelny a kuchyně, které jsou často nejnáchylnější na nečistoty a špínu.

Čistota v koupelně

V koupelně je klíčové zaměřit se na prevenci plísní a vodního kamene. Používejte vhodné čisticí prostředky do koupelny. Na spáry a rohy, kde se plíseň nejčastěji usazuje, je třeba pravidelně aplikovat účinný prostředek na odstraňování plísní. Nezapomeňte po každém sprchování důkladně vyvětrat, abyste minimalizovali vlhkost, která je hlavním faktorem vzniku plísní.

Na vodní kámen působí ocet a jedlá soda. Smíchejte dvě polévkové lžíce jedlé sody s šálkem octa a dobře promíchejte. Namočte do směsi hadřík z mikrovlákna a vyleštěte skleněnou stěnu sprchy. Stěnu opláchněte vodou a poté ji osušte hadříkem nebo stěrkou. Pokud tato metoda nefunguje, vždy se můžete obrátit na profesionální čisticí prostředky a odstraňovače vodního kamene.

Jak udržovat kuchyň v čistotě

V kuchyni je důležité udržovat pracovní plochy, sporák a dřez v čistotě. Proto byste měli tyto povrchy po každém vaření vyčistit alespoň saponátem. Čisticí prostředky by měly být účinné na mastnotu a zároveň šetrné k povrchům, aby nedošlo k jejich poškození. Alespoň jednou týdně byste měli důkladně umýt povrchy, vydezinfikovat prkénka na krájení a další kuchyňské náčiní, aby byla vaše kuchyně čistá.

Čištění odtoků

Péče o odtoky je často přehlížena, ale měla by být nedílnou součástí udržování čistoty vašeho domova. Pravidelné používání čisticích prostředků, které rozpouštějí organický odpad a zabraňují usazování nečistot, představuje efektivní prevenci proti ucpávání potrubí a nepříjemnému zápachu. Pokud se váš odtok ucpe a nepříjemně zapáchá, obraťte se na profesionální čistič odpadů, který rychle a jednoduše vyčistí váš odpad.

Při úklidu je třeba pamatovat také na pravidelné vysávání, mytí podlah a ošetřování nábytku vhodnými přípravky. Účinné čištění bez poškrábání povrchů vyžaduje také používání kvalitních utěrek, houbiček a kartáčů.

Mějte na paměti, že udržování čistoty není jen o přípravcích, ale také o důslednosti. Udržováním čistoty a pořádku v domácnosti vytváříte nejen krásný a hygienicky bezpečný domov, ale hlavně příjemné prostředí pro sebe i své blízké.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.