Jaké jsou taštičkové matrace a pro koho jsou vhodné?

14.7.2021 | autor: Redakce PŽ

Pamatujete si na staré pružinové matrace, ve kterých vás pružiny tlačily do zad? Těm už naštěstí dávno odzvonilo. Dnešní pružinové matrace jsou vyráběny jinak. Ano, stále se vyrábí, protože technologie sama o sobě není vůbec špatná.

Pružinové matrace prošly výraznou modernizací, a kromě té klasické varianty se dnes vyrábí ještě v podobě tzv. taštičkových matrací.

Jak se liší pružinové a taštičkové matrace?

Taštičkové matrace využívají pružiny, nicméně tyto pružiny jsou zabaleny do jednotlivých taštiček (textilních sáčků). Nejde tedy o pružiny, spíše o pružinky, které jsou od sebe navzájem oddělené. Každá pružinka může individuálně reagovat na polohu a tlak těla, matrace se přizpůsobí křivkám. Kolik pružin se v matraci nachází, záleží na konkrétním typu matrace, ovšem platí, že čím více, tím lépe. Exkluzivní modely mají až 1100 mikro-pružin na metr čtvereční.

Komu budou taštičkové matrace vyhovovat?

Výtečné jsou třeba pro manželské postele. Díky tomu, že každá pružinka reaguje na tlak těla individuálně, při zatlačení na jednu pružinu nestahujete pružinu vedlejší, tedy nerušíte člověka spícího vedle.

Vynikající jsou taktéž do vlhkého prostředí a starších domů, protože jsou extrémně vzdušné a hygienické. Vydrží dlouhou dobu, technologie pokročily, dnešní pružinky jsou velmi odolné a po dlouhou dobu si udržují své vlastnosti.

Na podkladu pro taštičkovou matraci vlastně moc nezáleží. Dá se umístit na pevnou desku, laťkový rošt i rošt lamelový. Dražší modely jsou vhodné také pro použití na polohovací rošty.

Jakou taštičkovou matraci vybrat?

Nemusíte nutně investovat do té nejdražší exkluzivní taštičkové matrace, abyste byli spokojení. I základní varianty s hustotou zhruba 256 ks pružinek na metr čtvereční jsou velmi kvalitní. Jsou dražší než klasické pružinové matrace, ale investovaná částka se každopádně vyplatí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.