Jarní úklid: Jak uskladnit zimní věci, aby během roku nepřekážely?

19.4.2016 | autor: Redakce PŽ

Jaro je v plném proudu. Květinky kvetou, včelky bzučí, vzduchem se line specifická vůně… A vám nezbývá, než se pustit do jarního úklidu. Komplexní proces samozřejmě nespočívá pouze v čištění, mytí a gruntování. Budete se muset zamyslet i nad tím, jak uskladnit zimní věci. Předpokládáme, že i ve vaší domácnosti se každým rokem nashromáždí spoustu nových kousků – sportovními pomůckami počínaje, oblečením a dalšími věcmi konče. Prozradíme vám pár praktických tipů, které se vám budou hodit!

Čím začít? Třeba zimním oblečením, kterého je beztak nejvíc. Pokud je vaše šatní skříň naditá k prasknutí, vyndejte z ní všechny zimní bundy, huňaté roláky a další typicky zimní kousky. Velmi dlouho je nebudete potřebovat a není žádoucí, aby ve skříni zabíraly místo a překážely. Oblečení můžete umístit do papírové krabice, případně do vakuových pytlů, které slouží jako ochrana před vlhkostí a pachem. Boty dejte do krabic.

Těžké a velké věci umísťujte do spodních částí krabic, lehčí nahoru. Krabice si nezapomeňte poznačit – budete mít přehled, kde co je.

Co se týče sportovního vybavení, opět přijdou vám vhod krabice na stěhování, protože jsou pevnější než běžné krabice. Rozměrnější věci – například lyže nebo snowboardy – obalte bublinkovou fólií. V případě nedostatku fólie použijte starší deky (jsou měkké, tvárné a přitom pevné), které se hodí i na zakrytí zahradní techniky jako je fréza apod.

Ale kam všechny věci schovat? Majitelé sklepů mají vyhráno. Samozřejmě za předpokladu, že ve sklepě není příliš vlhko. Alternativou je soukromá úschovna, která garantuje suché a bezpečné prostředí. Lepší úschovny nabízí vlastní kóje zabezpečené přístupovým kódem a monitorované kamerovým systémem. Chcete-li mít jistotu, že vám věci nikdo neukradne, nyní již víte, kam s nimi.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.