Na co nezapomenout při úklidu kanceláří

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Na co nezapomenout při úklidu kanceláří

Úklid kanceláří je nezbytnou součástí pohodlí při práci. Pravidelný úklid zajistí, že bude v prostorách hygienicky čisto, a že se v nich nebudou usazovat škodlivé látky a alergeny. Na co při úklidu nezapomenout?

Hygienický plán

Dokument, který určuje, jaké úklidové práce se budou realizovat v daných prostorách. Tento plán usnadňuje práci úklidové službě. Podle něj se určuje a řídí kde, co, jakým způsobem a jak často se bude čistit. Definují se materiály, určuje se doba, kdy se bude uklízet. Hygienický plán je skvělá pomůcka pro všechny pracovníky úklidu. S tímto dokumentem máte vždy zajištěno, že bude úklid probíhat podle vašich představ.

Pozor na smíchání chemických látek

Uklízíte si kanceláře svépomocí? Pozor byste si v případě uzavřených prostor měli dát zejména na nevhodné kombinace čisticích prostředků. Jejich smíchání totiž může zapříčinit nepříjemné poškození nejen kůže, ale také dýchacích cest. Profesionální úklidové firmy mají svůj personál vyškolený k tomu, aby k těmto nehodám nedocházelo.

Dostatek vzduchu?

Bývá zvykem, že se uklizené prostory vždy dokonale odvětrají. V případě, že si sami zajišťujete úklid všech kancelářských a reprezentativních prostor, byste na tento fakt měli dbát dvojnásobně. Vždy po ukončení úklidu dostatečně vyvětrejte, nejméně pak na čtvrt hodiny, aby se vzduch v místnosti měl možnost vyměnit. Příchod do kanceláře, kde je dostatek čerstvého vzduchu, je po ránu rozhodně příjemnější než do vydýchané místnosti.

Pojištění pracovníka úklidu

Pokud si úklid kanceláří zajišťujete sami, ujistěte se, zda má osoba, která úklid provádí, také potřebné pojištění pro případ, že by svým konáním způsobila někomu dalšímu újmu. Tyto pojistky mají běžně sjednané všichni pracovníci úklidových firem. Pojištění je potřebné například v případě, kdy dojde k uklouznutí na vlhké podlaze, nebo když dojde k nechtěnému poškození například elektrického přístroje.

Nezapomeňte na tyto základní požadavky pro bezpečný úklid kanceláře.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.