Sezóna grilování je tady! Jste na ni připraveni?

23.4.2016 | autor: Redakce PŽ

Sezóna grilování je tady! Jste na ni připraveni?

Počasí nás láká ven a grilovací sezóna už bude za chvilku v plném proudu. Pokud nechcete jen čichat vůně linoucí se od sousedů, vybavte se! Ať už bydlíte v paneláku, nebo máte k dispozici zahradu, můžete si grilování užít. Stačí si jen pořídit ten správný gril. Jak ho vybrat?

Když máte jen balkon

Myslíte si, že v bytě si na grilování můžete nechat zajít chuť? Kdepak! Grilovat můžete pohodlně i na balkoně. A ani se nemusíte bát, že byste sousedy obtěžovali kouřem. Stačí si pořídit elektrický gril, který vás potěší nejen svou skladností, snadnou údržbou i obsluhou, ale především absencí kouře.

Tip: Pokud hledáte opravdu kvalitní gril, podívejte se na elektrické grily Weber – ty patří k tomu nejlepšímu, co na trhu najdete. Najdete je – společně se vším, co budete ke grilování potřebovat – na grilovani.cz.

Když máte zahradu

Pokud máte k dispozici dostatek prostoru a nemusíte se bát, že byste kouřem z grilování někoho obtěžovali, pak máte na výběr ze dvou možností:

·         Plynové grily se snadno používají, vyžadují minimální údržbu, protože neprodukují popel ani jiné zplodiny. Navíc je ihned připraven ke grilování a nemusíte čekat na rozhoření. Odradit vás může snad jen fakt, že jejich pořizovací cena bývá vyšší.

·         Oblíbenou klasikou v podobě grilu na dřevěné uhlí rozhodně nic nezkazíte. Milovníci klasických grilovaných pochoutek nedají na tento typ grilu dopustit hned z několika důvodů – typická atmosféra s vůní kouře vás správně naladí na gurmánské zážitky a nízká pořizovací cena jsou jejich největší výhody. A co nevýhody? Snad jen nemožnost regulace teploty, poměrně velká spotřeba paliva a potřeba častější údržby a čištění.

Podle čeho se rozhodnout? Stanovte si, jak velkou roli pro vás hraje cena grilu a zda trváte na klasickém kouři. Pokud dáváte přednost snadnější údržbě a cena pro vás nehraje roli, plynový gril je pro vás jasná volba. Pokud máte rádi klasickou grilovací atmosféru a nechcete za gril utratit příliš peněz, vsaďte na klasický gril na dřevěné uhlí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.