Shrnovací dveře ušetří v bytě hodně prostoru

23.12.2017 | autor: Redakce PŽ

Mít malý byt není žádná tragédie. Lze ho zařídit vkusně a moderně, aniž byste museli dělat nějaké ústupky. Stačí využít všech chytrých možností, které máte. Proč například zbytečně plýtvat místem a pořizovat si obyčejné dveře, když můžete zvolit elegantní posuvnou či shrnovací variantu?

Posuvné dveře většina lidí zná, ale už jste slyšeli o těch shrnovacích? Posuvné modely totiž mají jednu chybu. Buď musíte do příčky umístit pouzdro, do nějž se budou dveře zasouvat, nebo potřebujete volné místo u zdi, podél které se dveře posunují. A pokud jej nemáte? V takovém případě pomohou právě shrnovací dveře.

Harmonika, jíž nevadí průvan

Shrnovací dveře si lze představit jako harmoniku, která nezabírá ani trochu místa navíc. Velkou výhodou je možnost instalovat dveře přímo do stávajících zárubní, nemusíte montovat pouzdro ani kolejnice podél zdi. Výměna bývá otázkou jednoho dne.

Podobně jako posuvné se i lamelové dveře snadno otevírají dětem, hendikepovaným a všem ostatním. Dokonce se nemůže stát, že by je zabouchl průvan. Vlastně je nezabouchne nikdo, zavírání je tiché. A máte-li strach z toho, jak pevně budou držet zavřené, bojíte se zbytečně. Většinou jsou vybavené magnetickým zámkem, a tak vytváří dostatečné soukromí.

Dveře do každé domácnosti

Shrnovací dveře seženete ve spoustě provedení – plné, s prosklenými průhledy, dřevěné, plastové i koženkové. Shrnovací dveře plastové jsou lehké a zvládnou i vlhčí prostředí, takže je lze použít do koupelny. Koženkové působí luxusně a dobře izolují zvuk i teplo. Do koupelny se však absolutně nehodí, nevydržely by vlhko. Dřevěné lamelové dveře vypadají hezky také v komerčních prostorách. Bývají dražší, nicméně můžete ušetřit tím, že si pořídíte provedení v imitaci dřeva.

Zvolíte-li plastový model, vyjdou vás shrnovací dveře poměrně levně. Podívejte se například do e-shopu RostraDveře.cz, některé modely tam seženete pod tisícovku a barevný výběr je dost bohatý.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.