Teplo je tady: jak vybrat klimatizaci do bytu nebo domu?

22.5.2015 | autor: Redakce PŽ

Teplo je tady: jak vybrat klimatizaci do bytu nebo domu?

Teplo je tady: jak vybrat klimatizaci do bytu nebo domu?

Venku už zavládlo jaro a teplota se den ode dne zvyšuje. Pokud uvažujete o klimatizaci, která by vám doma udržela příjemnou teplotu a zdravý vzduch, nastal ten správný čas na její pořízení. Víte, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám?

Jaká klimatizace se hodí do bytu?

Protože klimatizace už dávno není otázkou nákladných úprav a nevyžaduje ani velké prostory pro instalaci, čím dál více domácnostem už extrémní teploty nedělají starosti. V běžně velkých bytech nebo menších domech regulaci teploty snadno zajistí praktické nástěnná klimatizace. Snad nejznámější typ chlazení oceníte nejen pro nenáročné zapojení a obsluhování, ale především pro svou nízkou pořizovací cenu.

Větší klimatizace pro větší prostory

O udržení příjemné teploty ve větším domě nebo například v kanceláři se nejlépe postará kazetová klimatizace, instalovaná přímo pod strop. Díky výkonné venkovní jednotce dokáže chladný vzduch vhánět hned do několika místností zároveň. Tím ušetříte nejen cenný prostor, ale především náklady potřebné pro pořízení celého systému.

Nejen příjemné, ale i zdravé bydlení

Na první pohled by se mohlo zdát, že klimatizace dokáže v domácnosti ovlivnit pouze teplotu vzduchu. Protože ale čerstvý vzduch prochází hned přes několik filtrů, zbaví vás nejen nepříjemného horka, ale i prachu, pylu nebo jiných alergenů. Díky optimální vlhkosti, kterou klimatizace zajišťuje, je navíc vaše domácnost chráněna proti mikrobům nebo bakteriím.

Ekonomicky i ekologicky

Dnešní klimatizace dbají nejen na pohodlí vaší domácnosti, ale také na okolní prostředí a vaši peněženku. Nové technologie se jednak zaměřují na maximální výkon za co nejnižší náklady, ale celý systém je také možné využít jako ekologicky šetrné tepelné čerpadlo vzduch – vzduch.

S takovým typem klimatizací se můžete blíže seznámit například u Czechklima.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.