Usnadněte si komunikaci se sousedy

14.9.2016 | autor: Redakce PŽ

Jak vycházíte se svými sousedy? Nehledě na to, zda si děláte naschvály či pořádáte společné grilování na zahradě, je občas potřeba se na něčem dohodnout. Někdy musíte spojit síly a bojovat proti problému, který vás trápí, jindy se domluvit, kdo bude na podzim uklízet listí.

Nezáleží na tom, zda žijete v bytě či rodinném domě, sousedé jsou všude. V panelovém domě s jedenácti patry je to pochopitelně složitější, protože sousedů je víc, ale neznamená to, že komunikace s nimi musí být obtížnější. Rozhodně ne s použitím chytrého systému Sousede.cz.

Co se děje v okolí vašeho bydliště

Sousede.cz je aplikace určená pro zlepšení komunikace mezi sousedy. Hned po příchodu na stránku uvidíte informace z regionu, rady a od právníků a tipy na volnočasové aktivity. Nechybí ani mapa kriminality ČR, abyste si mohli prostudovat, jak to vypadá ve vašem okolí, a chystá se také cenová mapa lokalit. Prostě získáte celkový přehled o tom, co se děje ve vašem sousedství.

Náhrada nástěnky i schůzí

Po přihlášení do aplikace se však otevírají další možnosti. Jejím primárním účelem je usnadnění komunikace mezi sousedy, což ocení nejen majitelé soukromých rodinných domků, avšak především SVJ a bytová družstva. Web Sousede.cz může koneckonců nahradit domovní nástěnku i schůze, na kterých se stejně schází jen polovina nájemníků.

Na webu jsou uschované kontakty na všechny sousedy, kteří mezi sebou mohou diskutovat, hlasovat o důležitých otázkách, zvát se na schůze a události v okolí, vyměňovat si fotky i nahrávat dokumenty. K dispozici je neomezené úložiště a veškerá komunikace je šifrována pomocí SSL protokolu, čímž je zajištěná bezpečnost.

Je to daleko snadnější než se zvedat a jít si se sousedem promluvit osobně. Přínos aplikace ještě stoupá ve chvíli, kdy je potřeba něco sdělit všem obyvatelům panelového domu. Někteří nečtou nástěnku a doma bývají jen zřídkakdy, ale mobil či počítač s sebou určitě mají.

Zkuste to probrat se svými sousedy a vyzkoušet inovativní aplikaci společně. Více informací najdete přímo na Sousede.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.