Život s kočkou

6.7.2012 | autor: Redakce PŽ

Život s kočkou

Domácí zvíře dodává každému bytu jistou dávku útulnosti. Je naším společníkem a potěšením. V posledních letech stoupá obliba koček a spolu s tím i nabídka různého speciálního kočičího vybavení. Pokud s námi kočka v bytě žije, musíme ji brát jako právoplatného a plnohodnotného člena rodiny a byt jí přizpůsobit.

Než se pustíte do pořizování různého zařízení, snažte se nejdřív porozumět kočkám. Jen pro představu – jsou hravé, mrštné, pohyblivé, zvídavé a zvědavé, elegantní i přítulné, lezou, škrábou, šplhají, zkoumají, loví, lenoší a dokáží také pořádně řádit.

 

Bezpečí vašeho miláčka
 

Samozřejmostí by měla být bezpečnostní opatření. Snažte se nenechávat volně položené malé či ostré předměty, zjistěte si, zda nemáte v pokoji nějakou jedovatou rostlinu a zabezpečte okna a balkony sítí. Sítě určené přímo pro kočky mají silnější vlákna než sítě proti hmyzu, nelze je tedy snadno poškodit a vašeho miláčka bezpečně ochrání.

 

Čistota především
 

Ačkoli kočky patří mezi nejčistotnější zvířata, je třeba je hned na začátku naučit hygienickým návykům. Klasickou variantou kočičího WC je použití kočkolitu. Praktickou vymožeností je pak samočisticí záchod, jehož cena se pohybuje kolem dvou tisíc korun. Trochu delší výcvik vyžaduje zařízení, které lze přidělat přímo na záchodovou mísu. V tu chvíli se kočka přiblíží návykům člověka.

 

Pohrajte si společně
 

Kočka je tvor hravý, takže bychom jí neměli nějaké ty hračky odepřít. Výborně ji dokáže zabavit koulodráha. V nakloněné rovině tu kočka postrkuje míček, který však nemůže dostat ven, což hře přidává na zajímavosti. Kočičího miláčka vždy rozhodě potěšíte, když mu nabídnete místo, kde se bude moci vyhřívat. Kromě vaší postele může tuto funkci snadno vyplnit dostatečně velký a vystlaný „domeček pro panenku“ nebo závěsné odpočívadlo na topení.
Věnujte vaší kočce občas trochu času a sledujte ji, třeba vás pak napadne nějaký další zlepšovák, o nějž se jistě rádi podělíte s jiným „kočkomilem“.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Romana Neregistrovaný | 2012-07-15 19:47:09
Lenka napsal/a:
Samočistící záchod je super, ten jsem vyzkoušela a moje kočka ho má ráda :-)
Mě na něj kočka nechce chodit :-(
Hodnocení: 1
Vložil: Lenka Neregistrovaný | 2012-07-11 11:18:04
Samočistící záchod je super, ten jsem vyzkoušela a moje kočka ho má ráda :-)
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.