Byty v Praze jsou stále více populární

28.5.2013 | autor: Redakce PŽ

Byty v Praze jsou stále více populární

Trend, který byl v 90. letech, kdy byly oblíbeny rodinné domy v satelitních městech nedaleko Prahy již dávno skončil. Lidé shánějí kvalitní bydlení, kde naleznou kompletní občanskou vybavenost v blízkém okolí a výbornou dopravní dostupnost do zaměstnání nebo do škol. Zájem o pražské lokality a byty je na vzestupu.

Čas na prvním místě

Asi nejdůležitějším faktorem, který nutí lidi vracet se zpět do Prahy je úspora času. Bydlení mimo Prahu v rodinném domě je sice příjemné, ale pokud trávíte ráno a večer více jak dvě hodiny cestováním každý den, moc si vysněného domku neužijete. Pokud pak chcete za nějakou zábavou nebo sportem je to problém.

Nové byty v Praze kopírují tento trend. Proto můžete pořídit byt v dobré lokalitě, která je obklopena přírodou a mezitím vše potřebné od obchodu po zdravotní středisko máte v docházkové vzdálenosti. Městskou hromadnou dopravu jezdící několikrát za hodinu pak máte klidně za barákem. 

Zájmy a občanská vybavenost

Mimo Prahu bývají satelitní městečka odříznuty od jakékoli zábavy. Chybí zde kulturní a sportovní vyžití. Abyste se dostali např. do kina nebo divadla, musíte se opět vracet do Prahy nebo nejbližšího většího města. V každé části Prahy je dnes mnoho sportovních center, kulturních domů, kin a divadel. Cesta za zábavou je tak velmi snadná. Proto obliba bydlení v Praze stále stoupá.

Zajímavé lokality

Firmy připravují své developerské projekty v Praze na místech, která jsou žádaná. Mezi oblíbené lokality rodin s dětmi patří např. byty na Praze 10 v Záběhlicích, kde vyrostl nádherný terasovitý dům s výhledem přímo do přírodní rezervace meandrů Botiče. Další je pak připravovaný projekt Na Pláni na Praze 5. Projekt obklopený parky s Prahou jako na dlani. Pro mladé a pro lidi, kteří dávají přednost bydlení v centru a ve víru velkoměsta je ideální bytový projekt Libertybuilding, který spojuje bydlení s možností využít komerční prostory s podnikáním.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.