Čtyři kroky, které nezvládnete bez realitní kanceláře

2.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Chcete prodat nemovitost, koupit si nový byt nebo dům anebo hledáte kvalitní pronájem a nové bydlení? V některých případech se do toho pustíte svépomocí, ale mnohé komplikace vám ukazují, že nejjednodušším krokem je vybrat si realitní kancelář. Víte, s čím vším vám pomůže a co bude pro vás mnohem jednodušší?

 

1) Pokud chcete prodat dům

Je možné, že jste zdědili nemovitost, kterou nevyužijete a chcete ji prodat. Případně chcete prodat dům a přestěhovat se do menšího nebo si koupit byt. V takovém případě vám realitní kancelář dokáže pomoct s celým náročným a zdlouhavým procesem. Sem spadá zhodnocení stávajícího domu k prodeji a stanovení reálné prodejní ceny. Dále pak příprava inzerátu, ve kterém nebudou chybět žádné potřebné informace, včetně těch o stavu domu a jeho výhodách. Realitní kancelář zařídí také fotodokumentaci, kdy vyzdvihne příjemný vzhled prodávaného domu a umožní kupujícímu představit si zde rodinný a spokojený život. A v neposlední řadě se bude makléř účastnit s vámi osobních prohlídek, zodpovídat dotazy potencionálních zájemců a navíc připraví veškerou smluvní dokumentaci k prodeji.

2) Pokud chcete koupit dům

Prodáváte-li dům a chcete si koupit nový nebo se stěhujete z bytu do nového domu, tak opět využijete služeb realitní kanceláře. Při koupi nemovitosti vám pomůže najít vhodný dům nebo byt, přesně podle vámi zadaných požadavků a podmínek. Nebojte se říct, do jaké cenové relace má nemovitost sahat, případně jaké jsou vaše požadavky na dispozice a stav domu. V některých případech se vyplatí koupit dům k rekonstrukci a svépomocí si jej opravit, případně upravit podle svých představ. I v tomto případě řeší realitní kancelář kupní smlouvy a také uložení finanční hotovosti. Při prodeji a koupi nemovitosti přes kancelář se nemusíte o své peníze bát.

3) Rady a orientace na trhu s nemovitostmi

V některých případech se lidé na realitní makléře obrací s dotazy, kterým sami nerozumí. I vy můžete využít rady odborníků, kteří se na trhu s nemovitostmi pohybují denně. Pokud hledáte bydlení, připravte si dotazy ohledně vámi žádané lokality nebo doporučení místa v okruhu vaší práce. Pokud chcete prodat dům, ptejte se makléře na postup a celý proces, který vás při prodeji čeká. I na základě toho se můžete rozhodnout, zda využijete komplexních služeb realitní kanceláře nebo se opravdu do prodeje pustíte sami.

4) Pronájem soukromých nebo obchodních prostorů

Výhodnou službou, kterou realitní kancelář nabízí, je i zajištění prostoru k pronájmu. Pokud sháníte bydlení jen na určitou dobu, případně při studiu, opět si stanovte své požadavky a obraťte se na odborníky. Pronájem, zprostředkovaný realitní kanceláří využijete i při podnikání a dalších obchodních činnostech. Pokud hledáte v místě svého bydliště vhodný prostor například pro obchod, kavárnu či jiné komerční prostory neváhejte kontaktovat realitního makléře.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.