Recenze a trailery k filmům

Vše A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 87

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 99

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 111

Černý blesk

25.2.2011 | autor: Redakce PŽ

Černý blesk Ukázka filmu Černý blesk mě zaujala, proto jsem se o něj začal zajímat. Bohužel jsem se ale dočetl, že se vůbec nedostane do českých kin. Musel jsem proto počkat až na DVD premiéru. A čekání se skutečně vyplatilo.

Na snímku Černý blesk se podílel i ruský režisér Timur Bekmambetov (Wanted, Noční hlídka), tentokrát ovše, jako producent, což pro mne byla další záruka dobré podívané. Z částky zcela směšné vznikl výborný film prošpikovaný slušnými digitálními triky a efektní akcí, u které se opravdu nudit nebudete.

Co je Černý blesk?


Co je to vlastně Černý blesk? Stejně jako já si možná řeknete, že Černý blesk by mohl být třeba kůň nebo nový druh bouřky vzniklý z přebujelé fantazie některého z fantasy autorů. Ani jedna možnost není správná. Film vypráví o autu Gas 21, které má místo motoru tzv. nanokatalyzátor vyrábějící energii mnohonásobně převyšující tu atomovou.

Auto vlastní chudý student Dimo (Grigory Dobrygyn) bojující o přízeň krásné Nasťi (Ekaterina Vilkova), spolu s jeho kamarádem Maksem (Ivan Zhidkov). Moc se mu to nedaří, tedy až do doby, kdy sám zjistí, co jeho auto za které se zprvu styděl, dokáže.

Jeho schopnosti využije a začne pracovat v oboru rozvážení květin, směšné, že? Ale Dimovi se začne dařit. Díky obrovské výhodě jeho auta je všude první a stíhá nejvíc zakázek. Hlavní hrdina, tak jako mnozí jiní lidé, začne být vinou úspěchu namyšlený a přestává si vážit hodnot. Ve chvíli, kdy ho o pomoc požádá žena, která mu nahlásí zranění nějakého muže, Dimo muži odmítne pomoci.

Napravený hrdina


Později však přijde na to, že onen člověk byl jeho otec (Sergey Garmash). Na Dimu nejenže připadne starost o rodinu, ale i ochrana města. A to doslova, vyčítá si smrt svého otce a chce to odčinit, a tak začne pomáhat těm, co jeho pomoc potřebují.

Říkáte si, že jste podobný příběh už někde slyšeli a viděli? Máte pravdu, Černý blesk mi připadal jako velmi věrná kopie Spidermana, ale nevadí. Příběh i děj jsou jasné a průhledné jak mořská hladina, v zásadě, nic nepřekvapí, ale přesto mnohé věci potěší. Herecké výkony jsou také dobré. Dimo v podání Grigory Dobrygyna je možná přesvědčivější než Tobey Maguire jako Peter Parker ve Spidermanovi.

Triky jsou, vzhledem k rozpočtu, skutečně výborné. A za zmínku stojí také soundtrack, protože hudba a ozvučení filmu je na vysoké úrovni. Co závěrem dodat? Pokud máte rádi auta, napětí, slušné triky a samozřejmě romantiku, tak si film sežeňte, nebudete litovat.

Ortel:

Z Ruska k nám přiletěl Černý blesk a ukázal tu slušný lesk.


František Bůžek (více o něm zde)Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.