Recenze a trailery k filmům

Vše A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 87

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 99

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 111

Dva roky bez Premiere. Pamatujete si oblíbený filmový časopis?

10.5.2011 | autor: Redakce PŽ

Dva roky bez Premiere. Pamatujete si oblíbený filmový časopis?Jsou to už dva roky. Dva roky, kdy nevídám svůj - ale předpokládám, že i váš - oblíbený filmový magazín Premiere na novinových stáncích. Chybí mi, a proto jsem se rozhodl napsat o této stálici minulosti alespoň článek, abychom společně mohli uctít jeho památku.


Špetka historie


Premiere začala vycházet před deseti lety. Celkem rychle se vypracovala mezi řadu nejlepších filmových týdeníků, měsíčníků, ale i magazínů vůbec. Nemluvím do větru, dokonce v roce 2005 byla vyhlášena nejlepším časopisem! Přehlednost, vtipně a trefně napsané recenze, nízká cena a dostupnost, to jsou podle mě priority, které katapultovaly Premiere mezi TOP.

Vždy jsem kroutil hlavou, jak je možné, že číslo od čísla je lepší a lepší. A ty neuvěřitelně vtipné popisky fotografií! Na ty nejlepší vzpomínám dodnes. Vím, jsem možná trochu sentimentální, ale dle mého je zde sentiment na místě.

Souboj časopisových titánů

 

Dodnes mi vlastně nedochází, jak mohl takový magazín skončit. Už jen z důvodu konkurenčního boje, kde rivala prakticky neměl, přestože o své čtenáře soupeřil s jiným titulem téhož ražení. Trochu si protiřečím, já vím. Zmiňovaným potenciálním rivalem myslím konkurenci zvanou Cinema.

Možná jsem zaujatý, třeba se mýlím, každopádně kdo Cinemu četl, ten na vlastní oči zjistil její nepřehlednost. Recenze na páté straně, novinky na straně desáté, to mi hlava nikdy nebrala. Jak se může někdo vyznat v takovém nepořádku?! A ta cena za tak málo informací i zábavy mi připadala zkrátka neadekvátní. Mohl bych dále kritizovat, ale záporů bylo dost.

 

Pád nejlepšího filmového magazínu

 

Pád Premiere přišel na jaře předminulého roku. A přišel jako blesk z čistého nebe. Časopis končí. Snad malý prodej? Vysoké náklady? Napadají mě různé možné důvody důvody jeho konce. Bohužel i internetový server, mající jméno časopisu v názvu, přestal fungovat. Autoři přestali na web uveřejňovat novinky či zprávy ze světa filmu. Takový web bych tedy označil jako mrtvý - a to doslova.

Jaký je váš názor, vážení čtenáři? Vzpomenete si občas na Premiere, nebo dáváte přednost jiným médiím, které se zabývají filmovou tématikou? Jak je vůbec možné, že Cinema, která je o třídu níže než Premiere, stále vychází?

ORTEL:

Časopis patřící mezi nejlepší se stal historií. Bylo mi ctí.


František Bůžek (více o něm zde)


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 1
Vložil: titany Neregistrovaný | 2011-05-10 22:41:15
To je Premiere byl supr, taky nechápu, proč ho zrušili.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.