Recenze a trailery k filmům

Vše A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 87

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 99

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 111

Poslední vládce větru - recenze

27.10.2010 | autor: Redakce PŽ

Poslední vládce větru - recenze"Shyamalan to zase zazdil," slyšel jsem z publika, když jsem odcházel z kinopremiéry filmu Poslední vládce větru, který je nejnovějším počinem známého režiséra M. Night Shyamalana. Pojďme se mu tedy podívat na zoubek.

Nevydařený film kultovního režiséra


Někdo si řekne, jak je možné, že režisér takových kultovních filmů, jako jsou Znamení, Šestý smysl či Vyvolený dokázal zkazit další film. Tím předchozím nepodařeným filmem myslím sci-fi thriller s názvem "Stalo se".

Ale vraťme se zpátky k filmu Poslední vládce větru, který dnes hodnotím. U Posledního vládce větru není totiž v pořádku skoro nic. Příběh vypráví legendu o tzv. Avatarovi, který by měl udržovat národy země, ohně, vody a větru v míru, ale zalekl se svého břemene a utekl ze své země, země větru.

O čem je Poslední vládce větru


Film nás nejdříve zavádí do jedné z mnoha vesnic elementu vody, kde dívka Katara (Nicola Peltz), která ovládá vodní živel, a její bratr Sokka (Jackson Rathbone) naleznou statečného bojovníka Aanga (Noah Ringer), onoho zmiňovaného Avatara. Od té doby začíná střídání líbivých obrázků a hezkých míst, které Avatar se svou družinou navštíví. Film vypadá sice hezky, ale děj, chatrný jako většina neobstarávaných památek, to nezachrání. Herci v čele s Noahem Ringrem jsou nudní a prkenní, nezmění to ani skvělý Dev Patel, kterého známe z výtečného filmu Milionář z Chatrče, jehož postava prince Zuky je i není zápornou rolí.

Vůbec nejhorší je ovšem Noah Ringer jako Avatar. Po deseti minutách začíná jít na nervy se svou stálou maskou jakoby uraženého dítěte, které nedostalo svou hračku. Závěrem bych chtěl dodat, že jakákoliv investice do tohoto filmu je špatné rozhodnutí. Doufám, že Shyalman se vrátí zpátky k mysteriozním filmům, protože já křičím „Chci starého Shyalmana!"

Diagnóza: Poslední vládce větru je film trpící chorobou "hodně peněz, málo muziky".

Autor: František Bůžek


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.