Recenze a trailery k filmům

Vše A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 87

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 99

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 111

Recenze: Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna

29.8.2011 | autor: Redakce PŽ

Recenze: Piráti z Karibiku - Na vlnách podivnaZaběhnutá série dobrodružných filmů s Jackem Sparrowem (Johnny Depp) s názvem Piráti z Karibiku se dočkala „bratříčka" s pořadovým číslem čtyři s podtitulem „Na vlnách podivna".

„Kam poplujeme, kapitáne"?

Na palubě lodi Pirátů došlo k mnohým změnám. Nejvíce se změny dotkly hereckého ansáblu. Ve filmu již nenaleznete Elizabeth Swann (Keira Knightley) nebo Willa Turnera (Orlando Bloom). Změnil se také režisér. Rob Marshall (Chicago, Gejša) nahradil na postu „kouče" Gore Verbinskiho, který natočil předchozí tři díly.

Ale všechny nás stejně zajímá hlavně jedna jediná postava. Samozřejmě nikdo jiný než Jack Sparrow! Nemusíte se bát, opět se s ním ve filmu setkáme. Tentokrát nás prohnaný kapitán zavede k Pramenu mládí.

O čem jsou Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna?

„Náš" Jack Sparow se vydává do Londýna, a to kvůli bývalému námořníkovi Černé perly Gibbsovi (Kevin McNally). Při jeho osvobození mu Gibbs poví, že se v Londýně někdo za něj vydává a verbuje posádku. A to se nemůže nechat jen tak! Ten někdo je Jackova „bývalá" láska Angelica Malon (Penélope Cruz).

To však Jack ještě neví. Nejprve se musí dostat ze spárů anglických vojáků, kteří ho zajali na rozkaz Krále George (Richard Griffits). Zde také potkáváme starého známého kapitána Barbarossu (Geoffrey Rush). Ovšem na opačné straně zákona.

Oba po Jackovi vyžadují indicie k nalezení Pramene mládí. Jack však odpoví rázně: Útěkem! Bláznivá honička skončí v krčmě, kde jeho dvojník (my už víme kdo) verbuje onu posádku. Po zjištění pravdy o druhém kapitánovi, tedy spíše kapitánce, vtrhne do hostince anglická posádka a strhne se boj. Později po boji se Jack ocitá na neznámé lodi. Zjišťuje, že loď patří hrozivému pirátovi jménem Černovous (Ian McShane). Ten také hledá Pramen mládí a našemu kapitánovi nezbývá nic jiného, než mu pomoci v hledání.

Jak si Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna stojí?


Johnny Depp je pro roli stvořený a jeho gagům se budete smát stále. Zkrátka je to to nejlepší z filmu. Penélope Cruz to v roli pirátky opravdu sekne. Geoffrey Rush dobře sekunduje Johnny Deppovi. To se ovšem nedá říct o Ianu McShanovi, který hraje unyle a diváka neosloví.

Formát 3D, to je téma, které se přetřásá velmi často a ne nadarmo. Připadá mi celkem zbytečný, musím říci, že jsem si kromě úvodního nadpisu a několika scén tohoto „zázraku" ve filmu nevšiml.
Dle mého názoru jde jen o to, jak z diváka vylákat více peněz.

Hudební doprovod je jako vždy na vysoké úrovni. Hans Zimmer se o to počtvrté postaral skvěle.

„Tak jak jste dopadli, piráti"?

Říkám si, kde jsou ty časy prvního dílu. Ten je totiž jednoznačně stále nejlepší. Dvojka ušla, trojka byla hrozná a čtyřka? Sečteno, podtrženo, vyděleno: Čekal jsem více, to rozhodně. Vznikl film, který neurazí, docela potěší, ale druhý den nebudete vědět, co se v něm dělo - ostatně jak to u většiny Hollywoodských spektálů bývá. Uvidíme, zda pirátskou čtyřku předčí páté pokračování. To toiž bude určitě - vzhledem k tomu, že jen samotný film v kině vydělal přes jednu miliardu dolarů. Nu což, takhle si mohu v pomyslném žebříčku filmů odškrtnout „viděno".

Ortel:

Výlet, na němž vás piráti oškubou o peníze. Jestli i o čas záleží na vás.

 

František Bůžek (více o něm zde)Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.