Recenze a trailery k filmům

Vše A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 87

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 99

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_movie_list.inc on line 111

Syrový a emotivní Faunův labyrint

1.1.2012 | autor: Redakce PŽ

Syrový a emotivní Faunův labyrintČas od času se chci ohlédnout za filmem, který mě zaujal natolik, že na něj jednoduše nemohu zapomenout. Tentokrát jsem si vybral snímek nabitý emocemi, napětím a syrovou atmosférou: Faunův Labyrint.

Veledílo španělského režiséra Guillerma del Tora (Blade 2, Hellboy 1,2) natočené, česky řečeno, „za hubičku"a ověnčené třemi Oscary, vypráví příběh odehrávající se roku 1944.
Všudypřítomná válka ve Španělsku je cítit všude kolem a dívka jménem Ofelia (Ivana Baquero) cestuje se svou gravidní matkou Carmen (Ariadra Gil) za nevlastním otcem Vidalem (Sergi Lopéz).

Vidal je kapitánem fašistického vojenského tábora, jenž má potlačit zbytky vzbouřeneckého hnutí. Důvod jejich příjezdu je jasný - matka Ofelie zde má porodit dítě. Syna, nástupce rodu, kterého si kapitán moc přeje. Bohužel z toho důvodu si neporozumí se svou nevlastní dcerou.

Dětství ve vojenském táboře


Vojenský tábor pro zbytky dětství dvanáctileté Ofelie není zrovna to nejlepší. Jediné, co jí pomáhá, jsou knihy, tedy až do doby, kdy se uprostřed noci v jejím pokoji objeví víla. Ta ji zavede do prastarého labyrintu, kde najde jeho obyvatele - fauna (Doug Jones). Faun naší hrdince poví, že je princezna Moanna, která před staletími utekla z Podzemního království, a aby si ověřil, zdali je to doopravdy ona, zadá jí tři úkoly.

Mezitím venku panuje peklo, válka je zde vykreslena se vším, co k ní patří, a dovoluji si říct, že mnohem lépe, než kolikrát v nějakém válečném filmu. Skloubením fantasy žánru spolu s drsností druhé světové války, vdechl del Toro svěží vítr do plachet filmu a vzniklou směs kritika a hlavně diváci přivítali s otevřenou náručí. Vždyť ve světoznámém Cannes tleskali lidé po jeho zhlédnutí dvacet minut ve stoje!

Herecké výkony

Z herců mi utkl v paměti Sergi Lopéz, jenž zápornou postavu zahrál dokonale. Nemohu vynechat Douga Jonese v roli fauna a jiných fantaskních postavách, které v filmu uvidíte.
Jeho obličej sice není vidět, ale pod vrstvami makeupu je to on. A svou roli zvládá na jedničku.

Další prim snímku je hudba, garantuji vám, že ústřední melodii si budete broukat ještě za půl roku.

Jedinou výtku bych měl k dabingu, bohužel tomu českému. Tento film se (překvapivě) dostal na naše obrazovky a byl namluven opravdu strašně, až amatérsky. Doporučuji originální znění s titulky.

Ortel:

Pohádka pro dospělé, která vám nedá spát.

František Bůžek (více o něm zde)Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.