Rhonda Byrne - The Secret (Tajemství)

6.8.2011 | autor: Redakce PŽ

Rhonda Byrne - The Secret (Tajemství)„Držíte v rukou velké tajemství... Předávalo se z generace na generaci celé věky, vytoužené, skryté, ztracené, mnohokrát uloupené a prodané za ohromné sumy peněz. Staleté tajemství znaly vynikající osobnosti v dějinách: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein - a řada dalších, vynálezců, teologů, vědců a velkých myslitelů. Nyní se jeho poznání otevírá světu."

Co je tajemstvím Tajemství?


Toto jsou slova, která si můžete přečíst na obálce knihy Rhondy Byrne s názvem The Secret - Tajemství. Jste-li, tak jako já, založeni spíš prakticky, možná si řeknete, že to jsou jen další řeči na „oblbnutí lidí".
 
Vždycky, když si někde přečtu, jak vám kniha změní život, říkám si, že záleží na každém z nás, jak si život zařídí. Ale... Když se do Tajemství začtete, zjistíte, že autorka má vlastně pravdu a dokáže nám „změnit život". Uvědomíte si, že jsou tu sice obecně známé věci a myšlenky, které však při neustálém shonu zapomínáme vnímat a používat. Všechno totiž závisí na správném způsobu myšlení.

Vzpomínám si, jak mí rodiče i prarodiče používali - a nakonec i já stále používám - známé pořekadlo „Do třetice všeho dobrého - zlého" nebo „Když se daří, tak se daří". Většinou si to uvědomíme, když se něco nedaří, a jedna špatná událost střídá druhou. Ale když se nám daří, bereme to jako samozřejmost.

Síla pozitivního myšlení

 
Čím se v myšlenkách zaobíráme, to se nám vrací. Samozřejmě neovlivníme tak závažné věci, jako je třeba úmrtí někoho blízkého, a je těžké v takové situaci myslet pozitivně, ale takový je život. Věřím však tomu, že síla pozitivního myšlení ve všech směrech a oblastech našeho života je nesmírně důležitá a má velký podíl na úspěchu.

Rhonda Byrne se ve své knize opírá o myšlenky dalších lidí zabývajících se problematikou šťastného, spokojeného a úspěšného života. Najdete zde autory a lektory jako Jack Canfield, Bob Proctor, Neal Donald Walsch a mnoho dalších.

Myslím si, že ať už věříme čemukoliv, tato knížka nám připomene, že základem dobře prožitého života je cítit se šťastným.Růžena LepšováAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.