Aby i nadrozměrný náklad v pořádku dorazil

12.7.2018 | autor: Redakce PŽ

Těžká a rozměrové atypická břemena se obecně těžko přepravují. Na místě je se obrátit na profesionály v oboru.

Stavební stroje a součásti, betonové prefabrikáty a mostní konstrukce, rekreační lodě nebo třeba vánoční stromy, to vše se z bodu A do bodu B nepřepravuje zrovna snadno. Přeprava nadrozměrných zásilek tak rozhodně není něčím, co byste měli podceňovat. Bez speciálního těžkotonážního vozidla řízeného profesionálem se neobejdete. 

Bezproblémová přeprava

Pokud si do vyhledávače zadáte pojmy, jako jsou nadrozměrná přeprava či nadrozměrná dopravazjistíte, že u nás působí řada logistických firem. V hledáčku vašeho zájmu by ale měla být taková, která váš náklad převeze bez jediného zádrhele, nezničený, nic po cestě nenaboří, nezastaví dopravu, protože se nevejde pod most, a to všechno za slušný peníz. Takových už na trhu moc není. Ale existují.

Jak vybrat kvalitní spediční firmu

Dejte na reference, tedy zkušenosti těch, kteří s danou firmou už někdy spolupracovali. Jistou zárukou je i délka působení dané společnosti. Desetileté působení na trhu už bývá zárukou kvality poskytovaných služeb. Pokud u ní přeprava nákladů již desátým rokem funguje hladce, není důvod, aby tomu tak nebylo v roce jedenáctém.

Zajímejte se o technický stav vozidla a profesionalitu řidiče

Asi nebudete stát o to, aby přepravu vašeho nadměrného nákladu přerušila technická závada vozidla. Už jen z toho důvodu, že těžkotonážní vozidlo naložené nadměrným nákladem se ne zrovna snadno odstavuje. A ostatní řidiči se mu většinou obtížně vyhýbají. O kolaps v dopravě, jejž způsobí nadměrná přeprava, nestojí nikdo.

Předcházejte komplikacím

Technický stav vozidla tak samozřejmě musí být perfektní stejně jako profesionalita řidiče, který jej musí perfektně ovládat. Ono řídit takový obrovský kolos si žádá jisté zkušenosti. V každém případě si neopomeňte náklad náležitě pojistit. Někdy se zkrátka situace vymkne kontrole i těm největším profesionálům. A nezávisle na jejich přičinění.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.