Levný herní počítač? Je to možné!

16.2.2018 | autor: Redakce PŽ

Levný herní počítač? Je to možné!

Není žádným tajemstvím, že herní počítače jsou poměrně drahou záležitostí. Vždyť samotná výkonná grafická karta může stát přes 10 000 korun. Pak se ani nemůžete divit cenám šplhajícím do desetitisíců. Takové výkonné stroje jsou ovšem pro běžné hráče úplně zbytečné. Vyplatí se spíš profesionálům, nikoliv obyčejným lidem, pro něž je hraní zábavou.

Špičkové počítače a notebooky se vyznačují opravdu výkonným HW. Na co by ale běžnému smrtelníkovi bylo rozlišení 4K a 100 FPS? Postačí vám FullHD a 50 FPS. Velkou výhodou také je, že mnohé komponenty se dají postupně dokupovat. Nemusíte mít přece všechno hned. Teď si koupíte počítač s čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 třetí generace a za půl roku našetříte na lepší grafickou kartu, větší paměť RAM nebo SSD.

Budget gaming za rozumnou cenu

Jestliže si chcete zahrát kvalitně, aniž byste museli dávat třeba třicet tisíc za počítač či notebook, mohly by pro vás být dobrou volbou repasované pc. Ty seženete i pod deset tisíc korun, přesto si na nich zahrajete bez problémů. Ptáte se, co jsou repasované počítače?

Jedná se o stroje, které už sice byly používány, ale většinou jsou ve stavu téměř nových. Za prvé projdou před tím, než jdou k dalším majitelům, důkladnou kontrolou a za druhé za sebou většinou mají třeba jen rok nebo dva provozu. Zejména ve firemní sféře to často funguje tak, že se počítače mění pravidelně v určitém intervalu, i když neztratily naprosto nic ze svého výkonu. A právě takový stroj si pak můžete pořídit jako levné herní pc.

Nejvyšší řady za dobré ceny

Počítače a notebooky prodávané jako repasované jsou sice pár let staré, nicméně ve své době se řadily k nejlepším, a proto ani dnes nepatří do starého železa. Do cca 12 000 Kč seženete třeba počítače Dell Optiplex a HP Elite, což jsou někdejší nejvyšší modelové řady.

Oproti novým počítačům ušetříte s repasovanými minimálně polovinu nákladů. Notebooky jsou obecně dražší než počítače, ale repasované si určitě budete moct dovolit.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.