Mobilní aplikace jako všestranný pomocník

10.3.2022 | autor: Redakce PŽ

Mobilní aplikace jako všestranný pomocník

Dnešní uspěchaná doba nám dělá mnoha vrásky na čele. Neustále musím něco řešit a častokrát zapomínáme na to, že v kapsách kalhot máme pomocníka, který nám umí být užitečný.

Mobilní aplikace dělají z našich telefonů chytré zařízení a přívlastek chytré nemají jen tak. Důvodem je, že dokážou toho mnohem víc, než jen telefonovat. Prostřednictvím chytrého telefonu můžeme například skenovat dokumenty, odebírat zprávy, nakupovat a podobně. Dokonce při využití AR technologie, jsme schopni vytvořit i 3D návrh interiéru online  naší budoucí kuchyně, či obývacího pokoje. Všechno co k tomu potřebujeme je vhodná aplikace.

Tyto aplikace nepřehlédněte

Například, pokud byste chtěli vašim chytrým telefonům skenovat dokumenty a dále je zpracovávat, tak můžete vyzkoušet aplikace Scanner App TO PDF – Tap Scanner. Pomocí aplikace jednoduše sesnímáte dokument, zesvětlíte ho a následně jej překonvertujete do PDF formy. Následně můžete dokument sdílet a podobně.

Pomocí mobilních aplikací můžete dále například promítat obsah chytrého telefonu do chytrého televizoru. Učinit tak můžete například pomocí aplikace Cast na TV. Jedná se o aplikaci, kterou například využijete v situacích, kdy chcete něco ukázat většímu množství uživatelů. Propojit váš chytrý telefon a chytrý televizor vám zabere pár vteřin. Jediná podmínka, je, abyste byli připojeni ke stejné WI-Fi síti, jako je připojený televizor.

Smartphone je studnou informací a to nejen o vás. Může vám dokonce pomoci i při vaření či na zahradě třeba jak pěstovat rajčata. Za tímto účelem můžete využít například aplikaci Rostliny Rostoucí DIY.

Aplikace nám mohou rovněž dopomoci i omezit sdílení našich údajů. Za tímto účelem můžeme použít například specializované internetové prohlížeče. Jedním z nich je Epic Privacy Browser, který brání různým sledovačům, aby o nás sbírali data. Je však pravdou, že tento typ prohlížečů někdy nefunguje ideálně a prodlužuje načítání stránek. V tomto případě můžete například sáhnout po VPN službách, které dokážou změnit vaši IP adresu. Jednou z těch známějších VPN služeb je NordVPN.

Závěrem nám dovolte říci, že smartphony dokážou toho mnohem víc, než si myslíme. Stačí se jen zamyslet, jak by nám mohli pomoci. Následně pomocí obchodu Play stačí vyhledat aplikaci podle klíčového slova. Na 99% naleznete to, co hledáte. Samozřejmě, tyto aplikace a hry můžete využít na libovolném Android chytrém telefonu a to bez ohledu na to, zda máte Xiaomi, Samsung, Motorulu a podobně.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.