3 největší výhody kolaborativní robotiky

2.12.2021 | autor: Redakce PŽ

3 největší výhody kolaborativní robotiky

Kolaborativní robotika s sebou přináší celou řadu výhod. V tomto článku jsme pro vás sepsali ty tři nejdůležitější, které by měl znát každý.

Kolaborativní robotika je něčím, bez čeho se lidé už brzy zřejmě neobejdou. A není se čemu divit. Jedná se o skvělou výpomoc nejen ve výrobě, ale také v celé řadě dalších provozů. Jaké jsou tedy tři největší výhody kolaborativních robotů? Na ty se podíváme v následujících řádcích.

Skvělý kolega

Chtěli byste kolegu, který neodmlouvá, ale zároveň udělá to nejtěžší za vás? Pak jste na tom správném místě. Kolaborativní robot je totiž přesně takový. Tvrdě pracuje, aby uvolnil ruce lidskému pracovníkovi. Může po něm převzít například nudnou, monotónní práci v podobě kontroly kvality. Zvládne ale také jednodušší práce na CNC obráběči. Všude tam, kde se něco opakuje, tam kolaborativní robot naprosto válí.

Zvládá monotónní práci

Člověk může snadno dělat monotónní práci. Brzy se z něj ale stane robot, který nad svou prací vůbec nepřemýšlí. Proč tedy z lidí dělat roboty, když můžeme naplno využít jejich mozky a monotónní práci přenechat robotům. Robotická automatizace je díky kolaborativním robotům velice účinná. Majitel závodu ušetří spoustu peněz nejen na personálních nákladech, ale také na nákladech na materiál. Robot je totiž strojově přesný, což jej výrazně odlišuje právě od lidských pracovníků.

Je neunavitelný

Nedělá chyby, nemluví a maká. Co ještě chybí? No jasně. Je neunavitelný! Kolaborativní robot se nikdy neunaví. Pouze ve chvíli, kdy přerušíte přívod elektrické energie. V tuto chvíli se ale zastaví i lidský pracovník, protože s největší pravděpodobností nebude mít s čím pracovat nebo vůbec neuvidí na cestu. Kolaborativní roboti tedy mohou pracovat 24 hodinové směny sedm dní v týdnu pořád na tom samém úkolu. A to až do chvíle, dokud někdo neřekne dost a nepřiřadí jej k něčemu jinému.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.