Ian Hill - autogramiáda

25.3.2010 | autor: Redakce PŽ

Baskytarista legendární heavymetalové kapely JUDAS PRIEST Ian Hill se chystá do Prahy. V rámci své návštěvy uspořádá pro fanoušky autogramiádu. Ta se uskuteční v sobotu 17. dubna od 16:00 do 18:00 hodin v gothic shopu NOSFERATU (Drahobejlova 36, Praha 9). Na akci si bude možné koupit plakáty a fotky. Hill hraje na baskytary značky Spector, které byly vyrobeny v České republice společností NBE (nyní také výhradní výrobce tradiční české značky JOLANA), která je současně organizátorem autogramiády.

BIOGRAFIE

Ian Hill (vlastním jménem Ian Frank Hill) se narodil 20 ledna 1951 v Yew Tree Estate, West Bromwich (England). Je zakládajícím členem heavymetalové skupiny JUDAS PRIEST a držitelem Grammy. Hill se naučil na basu od jeho otce, basisty místní jazzové kapely. Jeho otec zemřel, když mu bylo 15 let.
V roce 1970 společně s kamarádem ze školy KK Downingem založili průlomovou heavy metalovou kapelu JUDAS PRIEST. Hrál v ní od počátku a byl u toho když se kapela stala platinovou po celém světě. Hill je zodpovědný také za objevení zpěváka Roba Halforda. Hill je známý svým hutným a melodickým hraním na basu, což se ukázalo jako ideální podpora kytarovému duu K. K. Downing a Glenn Tipton a opernímu vokálu R. Halforda. Také hrál na 2krkou basu na DVD Electric Eye. V raných letech působení JUDAS PRIEST hrál prsty, později začal hrát trsátkem. Dnes velmi zřídka hraje prsty.
Ze začátku Hill hrál na baskytaru Fender Jazz Bass, později ji v polovině 80 let vyměnil za Hamer. Nyní hraje na značku Spector, u které má i svůj "Ian Hill signature typ", který vychází z jeho NS-2 z 80. let, je přizpůsobený extra úzkým krkem a má volitelné ladění BEAD. Zatímco během své kariéry používal různé aparáty, od 90.let hraje na SWR. Současná sestava sestává z 2 SWR SM1500 zesilovačů a 4 SWR TRIAD boxů. Během nahrávání alb "Jugulator" a "Demolition" používal 5strunnou basu, Spector aby dosáhl nížších rejstříků kvůli použití podladěných kytar Tiptona a Downinga.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.