Žebřík 2009 pro Anetu, UDG a Chodúra

10.3.2010 | autor: Redakce PŽ

Žebřík 2009 pro Anetu, UDG a Chodúra   Aneta Langerová, Martin Chodúr a UDG se stali nejúspěšnějšími účastníky 18. ročníku ankety ŽEBŘÍK 2009, jež byla vyhlášena 5. března v plzeňském Domě kultury. Ceny si odnášeli také Nightwork, Toxique, Vypsaná fixa, Dan Bárta s Illustratosphere, J.A.R., Chinaski, Kryštof, Monkey Business, Airfare či Mandrage.

Sošek „Tančící R" výtvarníka Václava Česáka bylo rozdáno celkem 27 v devíti kategoriích. Hereckou hvězdou večera byl Kryštof Hádek, přebírající ocenění za filmy 2Bobule a 3 sezóny v pekle. Speciální cenu pak převzal Dan Bárta, který odehrál výjimečné „best of" vystoupení s hity Alice, Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers a Snowboarďáků. Koncertně se předvedli také Nightwork, UDG, Tata bojs a Vypsaná fixa. 

Jsem rád, že se mezi stálice vklínilo nemálo kapel a interpretů, kteří nemají takovou mediální podporu, nezní z rádií, ale svůj úspěch si vyjezdili po klubech a festivalech. Je evidentní, že v Žebříku hlasovali skuteční znalci hudby, reagující na dění na scéně v uplynulém roce, a nikoliv jen fanoušci těch nejpopulárnějších umělců," komentuje výsledky vydavatel pořádajícího magazínu REPORT Jarda Hudec.

Na šestihodinové show ve vyprodaném DK Inwest bylo rovněž pokřtěno DVD Uvolněte se, prosím - Nejlepší hudební kousky s Davidem Krausem a Ivou Frühlingovou. Druhá scéna byla vyhrazena hip hopu a taneční hudbě.

Stejně jako v minulých letech na slavnostní večer, moderovaný režisérem Zdeňkem Suchým, navázala pověstná after party, která probíhala až do ranních hodin v plzeňském klubu Buena Vista.      

Kompletní výsledky včetně zahraniční části přinese dubnové číslo REPORTu. Jeho přílohou bude i exkluzivní DVD Žebřík 2009.  Více na www.ireport.cz
 
Hlavními partnery akce jsou Božkov, ČD Cargo, Skupina ČEZ, Plzeňská teplárenská a O2 extra. Žebřík 2009 podporuje kandidaturu Plzně na Evropské hlavní město kultury - www.plzen2015.eu.  


ŽEBŘÍK 2009 REPORT MUSIC AWARDS 


domácí část - výsledky 1.-3. místo

ALBUM

1. Jsem - Aneta Langerová

2. Twilight Of Jesters? - Monkey Business

3. Klenot - Vypsaná fixa


SKLADBA

1. V bezvětří - Aneta Langerová

2. Globální oteplování - Nightwork

3. Holka s lebkou - Vypsaná fixa


VIDEOKLIP

1. Éterická - UDG

2. Collapse - Airfare

3. Nejen Ian - Illustratosphere


ZPĚVÁK

1. Martin Chodúr

2. Dan Bárta

3. Matěj Ruppert


ZPĚVAČKA

1. Aneta Langerová

2. Ewa Farna

3. Klára Vytisková


OBJEV

1. Martin Chodúr

2. Nightwork

3. Mandrage


HUDEBNÍ DVD

1. 1989-2009 - J.A.R.

2. I Love My Sofa - Toxique

3. V Lucerně - Jarek Nohavica


FILM

1. 2Bobule
2. Líbáš jako bůh

3. 3 sezóny v pekle


Průser

1. Vláda ČR

2. Jiří Paroubek

3. Iveta BartošováAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.