Bělení zubů

12.1.2010 | autor:

Bělení zubůŽloutnutí zubů je nepříjemnou součástí našeho života. Můžeme ho omezit, nemůžeme mu však plně zabránit. Právě proto se snažíme hledat jiné způsoby, jak znovu získat zářivý bílý úsměv - vyzkoušejte bělení zubů! 

Nejčastěji se v tomto případě obracíme na bělicí zubní pasty. Většina z nich však působí pouze mechanicky. To znamená, že zub vyčistí, odbrousí skvrny a usazeniny, ale pigmenty neodstraní. Existují také zubní pasty s bělidlem - používá se karbamid peroxid, který na pigmenty působí. Chce to ovšem čas, výsledek se nedostaví okamžitě. Na trhu existují i další "vychytávky" s obsahem peroxidu. Můžete vyzkoušet bělicí proužky nebo tyčinky.

Bělíme si zuby sami

Bělení zubů pomocí speciálních bělicích sad je méně časově náročné než bělení u lékaře, nese s sebou ovšem své problémy. Při nesprávném používání může způsobit přecitlivělost zubů, zánětlivost dásní nebo narušení skloviny. Nemusíte se však tolik bát, tomu všemu se můžete vyhnout, pokud investujete do kvalitnějšího a pravděpodobně také dražšího setu, který obsahuje přesný návod. Součástí setu bývá obvykle gumový aplikátor, do kterého se nanáší bělicí hmota.

Bělení zubů u lékaře

Bělení v ordinaci je nejspíš nejbezpečnější, ale také nejdražší variantou. Můžete počítat s jistými výsledky, které lékař navíc dokáže regulovat podle vašeho přání. Sami si můžete na stupnici vybrat zbarvení, která si přejete. Vysoká cena se odvíjí od použitého materiálu a dalších pomůcek. Jejím základem je ale poměrně dlouhá doba, kterou během bělení musíte strávit v ordinaci lékaře.

Bělení zubů je poměrně citlivá záležitost, proto vždy raději požádejte o radu vašeho zubaře. Lidé s nemocemi zubů i dásní si tuto vymoženost budou muset nejspíš odpustit. Nedoporučuje se ani těhotným ženám a mladistvým. O tom, jak dlouho vám bílé zuby vydrží, rozhoduje zejména skladba vašeho jídelníčku, životní styl a ústní hygiena. Nelze tedy počítat s tím, že po jedné proceduře bělení vám tato barva zůstane až do smrti. 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.