Gelové nehty si můžete vytvořit i samy!

12.9.2009 | autor:

Gelové nehty si můžete vytvořit i samy!
Pro někoho jsou gelové nehty módním doplňkem, pro jiného nezbytností. Není však pochyb o tom, že krásné ruce jsou vizitkou každého z nás. Udržovat čisté a upravené nehty však často bývá nad naše síly.

Právě proto se v posledních letech těší nebývalé oblibě nehty gelové. Vyznačují se trvanlivostí, pružností a odolností. Vašim rukám zajistí přirozený, elegantní a upravený vzhled. S modeláží gelových nehtů se nejčastěji setkáte ve specializovaných salonech nebo u vaší manikérky. Při první modelaci je lepší takový salon navštívit, později si budete moci za pomoci speciální sady vytvořit krásné nehty samy
 
Základní postup při domácí modeláži
 
Před samotnou modeláží je potřeba nehty připravit. Nejdříve je očistěte a odmastěte. Poté se musíte zbavit přirozeného lesku nehtu, zdrsnit ho a znovu odmastit. Nyní již následuje krok lepení umělého nehtu takzvaného tipu. Ten pak zastřihněte, zapilujte do požadovaného tvaru a znovu zbavte mastnoty. Následuje modelace pomocí gelu. Obvykle se nanáší více vrstev, které se postupně nechají vytvrdit pod UV lampou. Nakonec nehet nalakujeme a dozdobíme podle svých představ. 

Údržba gelových nehtů
 
Materiál používaný na modelování nehtů je poměrně kvalitní, takže obvykle nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Musíte se ovšem smířit s faktem, že vaše nehty rostou, a je proto nezbytné ty umělé každý měsíc doplnit. Bude-li se vám zdát, že postupem času ztrácí lesk nebo vám vypadne kamínek, opravte nehet klasickým způsobem jako u nehtu pravého. I přes to, že jsou gelové nehty poměrně pevné a odolné, při nešetrném zacházení je můžete zlomit
 
Cenově se modeláž gelových nehtů ve studiích pohybuje kolem šesti set korun. Zvlášť si připlatíte za francouzskou manikúru, opravu nebo kamínky a třpytky. Na pořízení vlastní výbavy si připravte minimálně dva tisíce korun. Pořídit můžete buď jednotlivé pomůcky zvlášť, nebo sadu, kterou budete dále rozšiřovat. 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: igi Neregistrovaný | 2009-12-08 18:56:19
hrnek napsal/a:
a kde se ta sada těh gelovích nechtů kupuje?
třeba na internetu - stačí zadat sada gelových nehtů a vyjede spousta e-shopů, které ji mají v nabídce..
Hodnocení: 0
Vložil: hrnek Neregistrovaný | 2009-11-11 15:13:18
a kde se ta sada těh gelovích nechtů kupuje?
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.