Henna a vlasy

10.2.2009 | autor:

Henna a vlasyNejste příznivci chemického barvení vlasů, ale přáli byste si pozměnit jejich barvu? Slyšeli jste někdy o henně? Ano, jistě si ji vybavíte ve spojení s tetováním, ale její použití je mnohem širší. Pro barvení vlasů se používá již od dávných věků. Jako léčivo a kosmetický přípravek ji znali již staří Egypťané.

Obarví i ochrání

Naše vlasy trpí v prostředí, ve kterém se běžně pohybujeme, proto je dobré dopřát jim co největší ochranu. Právě tento požadavek splňuje henna více než jakýkoli jiný kosmetický přípravek. Na rozdíl od chemických barev neprobarvuje vlasy skrz na skrz, ale vytvoří na povrchu každého vlasu jakýsi obal.  Díky tomu pomáhá vlasy regenerovat, zpevňuje je a zamezuje jejich maštění a tvorbě lupů. Navíc na vlasech a pokožce vytváří přírodní UV filtr.

Nepůsobí vždy

K dostání je v několika barevných tónech. K jejich docílení se používají přírodní barviva jako například heřmánek, slupky z ořechů nebo indigo. Nezapomínejme ale, že henna je transparentní, takže nedokáže zcela změnit přirozenou barvu vlasů. Dodává jim jen určitý barevný nádech a zvýrazní je. Barvu tedy vybíráme nejblíže naší vlastní. Krytí šedin je pro hennu opravdu oříškem a ve většině případů můžeme očekávat spíše melír než úplné přebarvení. Velkou neplechu mohou způsobit vlasy, které byly nedávno barveny chemicky nebo jsou po trvalé.

Jak na to

Pro barvení se používají lístky, které se suší a poté melou na jemný prášek. Před nanesením na vlhké vlasy rozmícháme přiměřené množství prášku se šťávou z citronu a teplou vodou. Vytvořenou pastu pak rozetřeme po celé délce vlasů, zabalíme do igelitu a necháme působit několik hodin. Čím déle necháme přípravek působit, tím silnější bude regenerační účinek a získáme tak i sytější odstín barvy. Poté vlasy omyjeme a ošetříme běžným způsobem.

Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: lilith Neregistrovaný | 2010-03-27 18:02:33
luca napsal/a:
a da se nekde sehnat henna se kterou se daji delat i ta tetovani uz ji shanim delsi dobu a nikde ji nemuzu sehnat dekuju za rdu???
dá se sehnat převážně v indických krámech...tadyta henavnou přísadu ael často nemá žádnou bare se k ní dávájí takový menší pytlíčky ale určitě jí seženeš skoro všude...!
Hodnocení: 0
Vložil: luca Neregistrovaný | 2009-03-19 19:33:19
a da se nekde sehnat henna se kterou se daji delat i ta tetovani uz ji shanim delsi dobu a nikde ji nemuzu sehnat dekuju za rdu???
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.