Kvalitní péče prodlouží šperkům životnost i o několik let

30.9.2021 | autor: Redakce PŽ

Kvalitní péče prodlouží šperkům životnost i o několik let

Kdo by nechtěl, aby jeho šperky zůstaly nepoškozené desítky let? Pokud i vy chcete svoje šperky udržet jako nové, budete se o ně muset náležitě starat.

Jestliže chcete, aby vám vaše šperky vydržely co nejdéle, pak právě pro vás je tento článek určený. Poradíme vám v něm totiž, jak se správně starat o vaše šperky.

Na co si dát pozor?

Pojďme začít něčím úplně základním - odkládáním šperků. Šperky byste měli pravidelně odkládat. A to především přes noc, při sportování nebo jiných činnostech, kde by mohlo dojít k jejich poškození. Šperk si díky odložení odpočine a vy tak předejdete zbytečnému poškození, které by možná ani nešlo napravit. Snubní prsten žluté zlato, náušnice s diamantem nebo náhrdelník - to zkrátka nejde dohromady se sportem.

Sportovat s náhrdelníkem, prstenem nebo náušnicí je navíc velice nepohodlné. A kdyby se například snubní prsteny z kombinovaného zlata nebo váš náhrdelník o něco zasekl, mohli byste si přivodit ošklivé zranění. Proto raději své šperky nechávejte ležet doma, pokud se vydáte sportovat. A nejen při sportování. Také před spaním.

Stačí omýt

Jak se ale o vaše šperky pravidelně starat? Záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Jestliže jsou vaše šperky vyrobeny z kovů jako zlato, stříbro, různých slitin nebo chirurgických ocelí, pak se nemusíte bát klasického čištění s pomocí zubního kartáčku s jemnými štětinami. Váš šperk jemně vyčistěte a případně otřete jarovou vodou. Mnohdy stačí jen teplá voda. Rozhodně se vyhýbejte agresivní chemii, která by mohla vaše šperky poškodit.

A jestliže chcete mít jistotu, že vaše šperky budou dlouhá léta v té nejlepší kondici, pak pravidelně navštěvujte nejbližší zlatnictví Teplice. Nebo obchod, kde jste svoje šperky pořídili. Některé obchody vám nabídnou garanční dobu, během níž se o ně budou starat a čistit je bezplatně. U jiných si sice připlatíte, ale v obou případech se to vyplatí. Určitě totiž nechcete, aby váš šperk brzy sešel pod nánosem prachu a dalších nečistot.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.