Nákupem brýlí na internetu ušetříte

24.6.2010 | autor: Redakce PŽ

Nákupem brýlí na internetu ušetříte Nákup dioptrických brýlí přes internet již není ani u nás žádnou novinkou. Stále více lidí dává přednost nakupování z pohodlí domova a tento trend se nevyhýbá ani oční optice. Například kontaktní čočky se prodávají přes internet již zcela běžně a v posledních dvou letech si přes web můžete objednat dokonce i své dioptrické brýle.

Přestože mnoho lidí má z nákupu brýlí „na dálku" obavy, cenová výhoda je natolik lákavá, že to nakonec vyzkouší. Na co je však potřeba dat si pozor? Jsou to zejména údaje o dioptriích z vašeho předpisu na brýle. Bez správně zadaných údajů samozřejmě nelze brýle vyrobit.

Brýle z obchodu či přes web?

Ceny u internetových prodejců se liší od těch kamenných v řádech desítek procent. Nižších cen dosahují zejména nižšími náklady - jak materiálními, tak personálními. Pokud internetový obchod nakupuje zboží přímo u výrobců, je schopný se dostat na o mnoho nižší nákupní ceny při stejné kvalitě než jednotlivé oční optiky.

Stejně jako i u ostatních věcí, které si kupujeme přes internet, i nákup brýlí skýtá určité nevýhody. Je to zejména osobní přístup, který se přes internet nedá nahradit, i když většina internetových obchodů má svá zákaznická centra. Je to také nemožnost si zboží před nákupem vyzkoušet.

Zkuste si brýle virtuálně

Tato nevýhoda je například u internetové optiky www.bryle-domu.cz alespoň částečně nahrazena možností vyzkoušet si brýle přímo na obrazovce vašeho počítače. Na webové stránky vložíte jednoduše svou fotografii a potom si na ni můžete virtuálně brýle nasazovat. Dokonce můžete výslednou fotografii s brýlemi odeslat do poradny vizážistovi, který vám zdarma poradí. I s takovými službami se můžete dnes již na internetu setkat. Co ale s brýlemi, pokud vám nebudou dobře sedět? Podle občanského zákoníku máte možnost do 14 dnů zboží z jakéhokoliv internetového obchodu vrátit bez udání důvodu. Stejný zákon se tedy vztahuje i na dioptrické brýle. Tedy brýle jednoduše poslat zpět a vyžadovat vrácení zaplacené částky.

Nedoporučovali bychom nakupovat přes web značkové obruby s multifokálními čočkami za 20 tisíc. Obyčejné brýle na blízko nebo na dálku podle vašeho předpisu však můžete pořídit včetně čoček i za méně než 900 Kč. I na takových brýlích však ušetříte až několik tisícikorun.


Ing. Pavel Tichý


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.