Permanentní make-up

22.10.2009 | autor:

Permanentní make-upZkrášlování pomocí make-upu patří ke každodenním radostem i strastem většiny žen. Vyjít na ulici bez řasenky, rtěnky a upraveného obočí je pro mnohé z nich nemyslitelné. Ale co se dá dělat, když nestíháte nebo se často pohybujete v extrémních podmínkách – u vody, ve velkém horku nebo na slunci? A co teprve zručnost - nakreslit přesnou linku bez vypíchnutí oka je občas velké umění. Řešení má název permanentní make-up. Permanentní make-up si našel své místo v našich kosmetických salonech a zvyšující počet zákaznic si ho nemůže vynachválit.

Make-up jako tetování


Techniku tvorby permanentního make-upu si můžete připodobnit k tetování. Hlavní rozdíl je v hloubce vpichu. Zatímco u tetování proniká jehla tak hluboko, že už se ho prakticky celý život nezbavíte, u permanentního make-upu je tato hodnota průměrně čtyřikrát nižší. Aplikace barviva do vyšší vrstvy kůže vám zaručí, že make-up po určité době sám vybledne. Navíc se při této metodě používají výhradně přírodní barviva. Také jehla je mnohem užší než při klasickém tetování, takže je mnohem přesnější.

Poraďte se s odborníkem


Prvním krokem k aplikaci permanentního make-upu je konzultace. Tam vám poradí, jaké líčení by vám nejlépe slušelo a případně i předkreslí výsledný návrh tužkou na váš obličej. Dále vyzkouší, zda nejste na zmíněná barviva alergičtí a projdou s vámi vaše případné zdravotní potíže. Některá kožní onemocnění nebo těhotenství vytvoření permanentního make-upu naprosto vylučují.

Vyberte si z nabídky make-upu


Vůbec nejčastěji se metoda permanentního make-upu používá u obočí. Můžete si nechat upravit jeho tvar, hustotu nebo barvu. Stejně tak se dají upravovat i rty, které díky permanentnímu make-upu mohou získat plnější tvar. Již zmiňované linky se provádí jak horní, tak dolní. Všeobecně se permanentní make-up doporučuje v přirozených nenápadných barvách, které pozdvihnou přednosti a potlačí nedokonalosti. Zvolením výrazných barev se na tři až pět let odsoudíte k neměnnému vzhledu. Například višňově červené rty těžko přemalujete na světle růžovou.

Vzhledem k tomu, že permanentní make-up na tři až pět let pozmění vaši tvář, vybírejte kosmetický salon velice pečlivě. Nejlepším vodítkem je doporučení známé, která tuto proceduru již podstoupila. Cenově se jednotlivé úkony (obočí, oči, rty) pohybují od jednoho do čtyř tisíc korun.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.