PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ A JEHO STÁLE VZRŮSTAJÍCÍ POPULARITA

2.7.2019 | autor: Redakce PŽ

PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ A JEHO STÁLE VZRŮSTAJÍCÍ POPULARITA

Permanentní make-up obočí je v současnosti jedním z nejžádanějšího typu celé škály permanentního make-upu. Jeho obliba roste zejména díky moderní technice provedení, která dokáže vykouzlit velmi věrnou podobu přirozeného obočí. Protože se jedná o kosmetický zákrok, který vydrží několik let, je důležité zvážit jeho vhodnost a seznámit se také se samotným provedením a následnou péčí. Jinak nemůže být zaručen skvělý výsledek.

PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ – JE TOU SPRÁVNOU VOLBOU PRÁVĚ PRO VÁS?

K trvalejšímu nebo dlouhodobějšímu řešení stavu obočí přistupují (zejména) ženy nejčastěji z důvodu ubývající hustoty obočí, asymetrii nebo jeho špatnému tvaru. Velmi častým důvodem pak mohou být vady obočí způsobené úrazem nebo nemocí (např. po léčbě chemoterapií).

Kromě motivace pro zákrok je však důležité zvážit také případné důvody proti. Zákrok nepodstupujte v případě, že: máte cukrovku, trpíte poruchou srážlivosti krve, jste alergici, jste těhotná (zpravidla nutný souhlas lékaře), špatně se vám hojí ranky nebo máte infekční/kožní onemocnění.

TECHNIKY PERMANENTNÍHO MAKE-UPU OBOČÍ

V současnosti se již není nutné obávat, že na několik let skončíte s obočím jako univerzálním a tvrdým nánosem černé barvy. I podoba obočí prošla svou dlouhou historií, nicméně rostoucí obliba jeho upravování permanentním make-upem pramení hlavně ze skutečnosti, že se jedná o věrné napodobeniny přirozeného obočí. A to právě díky technice samotného zákroku.

Aktuálně nejvíce žádané metody jsou čepelková metoda a metoda obočí s pudrovým efektem. Obě techniky spojuje stejná příprava, a to:

Vyměření a vykreslení budoucího tvaru obočí tmavou tužkou a jeho konzultace

Nanesení anestetického krému pro znecitlivění oblasti

Po 20-30 minutách samotný zákrok trvající 1-2 hodiny

ČEPELKOVÁ METODA - MICROBLADING

Metoda mikročepelkou neboli vláskování spočívá v mělkém řezu malou čepelkou (s několika hroty v řadě) v místech, kde roste obočí, během kterého se snaží co nejvěrněji napodobit tvar a směr původních chloupků. Právě jednotlivé tahy umožňují zkušené kosmetičce ovlivnit délku, směr a pravidelnost jednotlivých čar, které imitují chloupky. Díky tomu je respektován přirozený směr chloupků vedoucí ke stejně přirozenému finálnímu vzhledu.

Tato ruční technika se kromě perfektního vzhledu vyznačuje také:

  • Nízkou bolestivostí
  • Rychlým hojením (již po 3 dnech padají stroupky)
  • Malým krvácením (není tak hluboké, jako klasické tetování permanentního make-upu)
  • Absencí jizev
  • Trvanlivostí asi 18 měsíců (doporučené obnovování je přibližně po roce)

PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ S PUDROVÝM EFEKTEM

Permanentní make-up obočí s pudrovým efektem nebo také stínované obočí se snaží docílit pudrového efektu s ombré. Principem je využívání různých jehel tak, aby došlo k docílení výrazného a zároveň velmi přirozeného obočí. Kosmetička pracuje s kombinací jehel a stylů – tečkuje a stínuje za pomocí jedné, nebo více jehel. Kresba obočí je velmi lehká, ale přitom výrazná a věrná. Snaží se kopírovat vzhled obočí, příp. srovnat lehké nepravidelnosti. Můžete očekávat:

  • Nepatrně vyšší bolestivost (je invazivnější, protože se pigment vpravuje hlouběji)
  • Rychlé hojení
  • Nízké krvácení
  • Delší trvanlivost (díky zapracování do hlubších vrstev kůže), cca 2 roky

NÁSLEDNÁ PÉČE PRO PERFEKTNÍ VÝSLEDEK

Okamžitě po aplikaci dochází k zarudnutí a lehkému otoku kůže. Zpravidla do 3 dnů však tyto příznaky mizí. Samotná péče po zákroku není nijak náročná, je však nutné dodržovat několik pravidel:

Držet místo v čistotě

Nenanášet kosmetické přípravky

Dávat velký pozor na stroupky a nechat je samovolně odloupnout

Omezit sport a jiné činnosti, kde dochází k nadměrnému pocení (sauna,…)

JE TĚŽKÉ ODOLAT?

Permanentní make-up obočí je velmi oblíbený kosmetický zákrok, který řeší velmi časté nedokonalosti obočí nejen žen v každém věku. I přes určité zdravotní kontraindikace a nutnou péči po samotném zákroku jde o proceduru, která je vhodná pro většinu populace. Profesionální techniky provedení zajišťují naprosto přirozený vzhled, což je alfa a omega při prvotním rozhodování zda zvýraznění vůbec podstoupit.

Fotografie profesionální práce a spokojených klientů skoro nutí k zamyšlení, zda právě naše obočí také nepotřebuje zahustit nebo poopravit tvar. Co myslíte? Podstoupili byste permanentní make-up? Nebo váháte, zda vám zdůraznění vzhledu vždy opravdu usnadní soukromí či profesní život? Podělte se s námi o vaše zkušenosti!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.