Rtěnka nebo lesk na rty?

26.4.2009 | autor:

Rtěnka nebo lesk na rty?

Není žádným tajemstvím, že každá žena se chce líbit a být krásná. S tím neodmyslitelně souvisí péče o zevnějšek. Přiznejme si, že za kosmetické přípravky jsme často ochotny utratit více, než je zdrávo. Ony ty nákupy koneckonců jsou jakýmsi antidepresivem. Naštval mě šéf – tak si půjdu koupit nový lak na nehty. Jestli uvažujete podobně, jistě vlastníte nejednu rtěnku či lesk na rty. Napadlo vás někdy, že každé z těchto líčidel má jiné vlastnosti a hodí se pro jinou příležitost?

Často je rozhodující to, co více vyhovuje vám, zda rtěnka nebo lesk. Každá z těchto věciček však umí se vzhledem vašich úst své.

Rtěnka jako klasika

Už jako malá holka jste určitě postávala před maminčiným zrcadlem a zkoušela si křiklavě růžové a rudé rtěnky. Výsledek tehdy nebyl nic moc, akorát zapatlaná cirkusová pusa. Dnes už jste chytřejší a v nanášení make-upu zběhlejší. Určitě jste také srozuměna s pravidlem, že méně často znamená více. Výrazné odstíny se nehodí pro každou příležitost, proto, než si naneste na ústa rudou rtěnku, zauvažujte, zda nebudete působit na dané akci jako „pěst na oko“. Obecně platí, že výrazný make-up se hodí na večírky, plesy a jiné večerní společenské akce, do práce či na denní nošení byste měla používat spíše světlejší nebo perleťové odstíny rtěnek.

Pomocí odlišných odstínů rtěnky také můžete vymodelovat své rty podle libosti. Obecně platí, že světlejší odstíny dodávají rtům objem a tmavé zase vaší pusu opticky zmenšují.

Lesk na rty – přirozený look

Lesk zaručí přirozenější vzhled rtů (oproti rtěnce), a to zejména světlejší odstíny. Ne všem ovšem vyhovuje konzistence lesku. Pokud je to i váš případ a přesto chcete, aby vaše rty působily přirozeným dojmem, zkuste sáhnout po perleťových či tónovacích rtěnkách.

U lesku na rty může také nastat problém s rozpíjením. Proto se vyplatí pořídit si konturu na ústa v barvě lesku a před nanesením líčidla rty orámovat. Lesk se pak rozpíjet nebude. Lesk na rty má tu výhodu, že díky němu vypadají ústa opticky větší a působí plnějším dojmem.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.