Žehlička na vlasy - jak ji vybrat a používat

8.1.2010 | autor:

Žehlička na vlasy - jak ji vybrat a používat

Vlasy do roviny frčí už několikátou sezónu. Není divu, krásně dohladka vyžehlené vlasy vypadají za každých podmínek upraveně, lesknou se a září zdravím. Ale jak známo, zdání klame, dlouhodobě žehlené vlasy totiž ztrácejí pevnost, vlhkost i zmíněný lesk, lámou se a mohou i vypadávat. Používání žehličky na vlasy může způsobit takové poškození vlasů, že už nepomůže nic jiného než nůžky, v horším případě holicí strojek. Pojďme se tedy podívat, jak takovou správnou žehličku na vlasy vybrat a jak ji používat.

Záleží na materiálu

Při výběru žehličky na vlasy si musíme nejvíce všímat materiálu, ze kterého jsou vyrobeny žehlicí plochy. Klasický kovový povrch je naprosto nevhodný, proto tento typ žehliček okamžitě vyřaďte. Žehličky s keramickým, turmalínovým nebo teflonovým povrchem jsou již vyvíjeny tak, aby snižovaly nebezpečí spálení vlasu a bránily jejich zelektrizování. Nejlepší je samozřejmě kombinace všech tří povrchů, avšak nejčastěji se setkáte s tím keramickým. Musíte si ale dát pozor, jestli výrobce doopravdy použil keramiku. U levnějších typů totiž výrobci často šidí zákazníka a použijí materiál, který jako keramika pouze vypadá.

Jaký typ žehličky vybrat?

Dále byste se měli zajímat o to, za jak dlouho se žehlička nažhaví a jakých teplot může dosahovat. Až na 200°C se nahřeje do několika sekund. Svou roli při výběru hraje také velikost ploch. S užšími žehličkami se mnohem lépe manipuluje, ale žehlení dlouhých a hustých vlasů by trvalo hodiny. Nejnovější typy těch úzkých žehliček dokážou vlasy také pěkně navlnit. U hustých a těžko upravovatelných vlasů zase oceníte žehličky, které se mohou používat na sušení vlasů za mokra. Rozhodně byste neměli podceňovat bezpečnostní prvky, jako jsou žáruvzdorné podložky a obaly.
 
Manipulace s žehličkou je poměrně snadná, je potřeba ale dodržovat několik všeobecných zásad. Žehlit můžete jen suché vlasy bez předchozího použití stylingových prostředků. Pro posílení vlasů a konečného efektu se mohou před použitím nanášet speciální ochranné uhlazující přípravky. Dlouho se nezdržujte na jednom místě, uchopte pramínek a táhněte žehličku směrem ke konečkům, v případě potřeby opakujte. Poté můžete upravovat vlasy běžným způsobem, jak jste zvyklí.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Lenka Neregistrovaný | 2013-06-29 15:09:51
Děkuji! si musím pořídit!
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.