Jak a podle čeho vybrat náhrdelník? Těchto rad se držte

25.7.2019 | autor: Redakce PŽ

Jak a podle čeho vybrat náhrdelník? Těchto rad se držte

Šperk nemusí být jenom prsten, náramek, nebo třeba náušnice. Je dobré myslet i na další možnosti. A to jak v podobě řetízku na krk, tak i v podobě náhrdelníku. A právě na ten se společně zaměříme. Jak a podle čeho vybrat ten pravý? Podívejte se.

Správná délka

Základem je určitě volba správné délky náhrdelníku. Ta se odvíjí především od vaší celkové postavy a také od obvodu krku. Pokud už nějaký řetízek máte, změřte ho a podobnou délku volte i u náhrdelníku. Pokud žádný nemáte, zkuste třeba fintu s provázkem a zvolte, jaká délka by vám vyhovovala. Takovou následně poptávejte.

Materiál

I ten hraje u náhrdelníku roli. Dnes jsou hitem hlavně varianty ve stříbrných, nikoliv žlutých odstínech. Pokud tu pravou vybíráte, tak je možné volit hned z trojice populárních materiálů, které se liší vzhledem, ušlechtilostí, ale také cenou. O jaké možnosti se jedná? Je to:

  • Bílé zlato
  • Stříbro
  • Chirurgická ocel

Použité kameny

I ty by měly být součástí dokonalého náhrdelníku. Určitě je vhodné vybírat ze dvou variant. Pokud máte omezený rozpočet, volte takzvané zirkony. Pokud ne, zaměřte se na diamantové náhrdelníky. Ty jsou dnes určitou ukázkou prestiže a říci o nich můžeme i to, že se velmi hodí na jakékoliv výjimečné události, kde chcete udělat dojem. Od jejich počtu a také velikosti se následně odvíjí i samotná cena. Roli zde hraje pochopitelně i celková kvalita použitého briliantu.

Volba motivu

Také je dobré vědět, že na náhrdelníku lze mít i zajímavý prvek v podobě dominujícího motivu. Jaký to má být? Tady už vám necháme úplně volnou ruku. Každopádně musíme říci, že se musí jednat o něco, co vám bude opravdu blízké, co se k vám bude hodit a co vám bude doslova dokonale sedět. Může se jednat třeba o srdce vyjadřující lásku, může se jednat třeba o květinu, stejně jako je hitem i varianta jing-jang, symbolizující naprostou vyrovnanost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.