Plesovým šatům sluší perly!

5.1.2010 | autor:

Plesovým šatům sluší perly!
Plesová sezóna je již v plném proudu a vy přemýšlíte, čím letos zabodovat. Nákup nových plesových šatů by však vaše peněženka neskousla, takže se budete muset spolehnout na to, co už máte. Není ovšem potřeba zoufat, i se starou výbavou se můžete stát hvězdou každého plesu! Říkáte si jak? Vsaďte na osvědčený trik Coco Chanel a ověšte se perlami!
 
Na začátek je nutno podotknout, že perly jsou na rozdíl od ostatních šperků naprostou výsadou pro ženy. Muži by se jim měli zdaleka vyhnout!
 

Zrození perel

Perly vznikají uvnitř lastur měkkýšů. Tyto takzvané pravé perly jsou však velikou vzácností. Nyní se perlorodky a perlotvorky pěstují na farmách a uměle spojují. Z této umělé kultivace se tak rodí tisíce perel, přičemž se dá dopředu předpokládat i barva. Tvar může být různý, nejvzácnější jsou pravidelné kuličky. K perlám se váže nespočet pověr, ve starověku byly dokonce používány jako léčebný prostředek. Nezapomínejte, že pocházejí z živého tvora, který do nich přenesl některé své výživné látky, jako je například vismut. Jsou citlivé na kyseliny a vysychání, takže mají kratší životnost. Proto je potřeba se o ně starat. Otírejte je jemnou látkou, která může být mírně navlhčená. Při čištění ultrazvukem, párou nebo chemikáliemi mohou perly ztrácet barvu a lesk. Stejně škodlivé pro ně může být lak na vlasy, parfém nebo make-up.


Jak se nosí perly

Perly se dají krásně kombinovat se zlatem, stříbrem i štrasy, takže se nemusíte bát, že je se svými plesovými šaty nesladíte. Dodají eleganci a správný společenský look i méně formálnějšímu oblečení. Nic nebude vypadat více sexy než pánský oblek a dlouhá šňůra perel kolem krku. Po vzoru celebrit se ověšte několika náhrdelníky v různých délkách a s různou velikostí perel. Mezi ně můžete vložit kovový náhrdelník, který ladí k náušnicím. Inspirujte se slavným filmem Snídaně u Tiffanyho a pořiďte si malé černé a perlový obojek s ozdobnou sponou.  


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.